Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27607 miejsce

"Iskierki Nadziei" podarują chorym dzieciom uśmiech

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Blogowe Stowarzyszenie Wolontariuszy "Iskierki Nadziei", założone przez Aleksandrę Daukszewicz, pomału kończy akcję "Gwiazdkowe Marzenia". Zbierano prezenty dla chorych dzieci z Poznania i Wrocławia.

Maskotki / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Toys_(1).JPGJakiś czas temu na blogu "Iskierek" pojawiła się notka zapraszająca do pomocy w akcji "Gwiazdkowe Marzenia". Odezwało się sporo osób i firm. My również postanowiłyśmy pomóc umieszczając artykuł w serwisie Wiadomości24.pl. Następnie postanowiłyśmy umieścić informację w jednym z portali społecznościowych.

Ola i inni wolontariusze szukali chętnych osób do przekazania chorym dzieciom prezentów, z bardzo dużym powodzeniem. - Zainteresowanie akcją ze strony innych - mówi Wiadomościom24.pl Ola - bardzo nas zaskoczyło, zebraliśmy cztery duże kartony różnorodnych prezentów. To bardzo dużo, bo pamiętajmy, że sponsorów szukaliśmy sami. Żadna akcja informacyjna nie była prowadzona w mediach, mimo to spotkała się z ogromnym odzewem ludzi o dobrym sercu. Chcemy im bardzo podziękować... Ola Daukszewicz / Fot. Magdalena Wróbel

Bardzo dużo firm i osób prywatnych chce pozostać anonimowym dobroczyńcą, to dziwne bo mówi się że wszelkie akcję charytatywne są wspierane ze względu na możliwość promocji firmy, jak widać nie do końca jest to prawda.

Olga Syndybał z wydawnictwa Marquard Media Polska, zorganizowała zbieranie upominków w swojej firmie. Dlaczego? - Ja i moi znajomi co roku zbieramy każdy w swoich firmach pluszaki i inne niezbędne rzeczy dla domów dziecka. W tym roku wybraliśmy jeden, w miejscowości niedaleko Warszawy. Tegoroczna akcja przerosła jednak nasze oczekiwania i każde z nas cześć rzeczy, które zebraliśmy zdecydowało się oddać jeszcze jakiejś innej placówce. Ja znalazłam akcję dzięki postowi Magdy Wróbel na GoldenLine - tłumaczy.

Olga o pasji pomagania mówi: - Często odwiedzam tamten portal, informacja wpadła mi w oko. Lubię
uczestniczyć w akcjach charytatywnych. Pracuje na recepcji wydawnictwa i często wszyscy mnie odwiedzają, postanowiłam wiec zamieścić u siebie informacje o zbiórce tych rzeczy, ktoś, kto mija mnie codziennie kilka razy na pewno to zapamięta i coś przyniesie. I tak właśnie było!

Rozmówczyni podkreśla że: - Wszystkie rzeczy, które trafiły do dzieci zostały dokładnie przejrzane pod względem czystości i użyteczności. Sprawdziliśmy, są to bardzo miłe prezenty dla chorych dzieci między innymi: gry, filmy, płyty muzyczne, książeczki dla dzieci, inne zabawki, pluszaki, poduszki z logo "Pani Domu", słodycze.

To tylko część tego co udało się zebrać, teraz wszystkie te upominki zostaną popakowane, policzone i w najbliższych dniach przekazane dzieciom.

To taka drobnostka, jednak małym pacjentom szpitali onkologicznych przyniesie ogromną radość i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennej walce z chorobą.

Serwis www.wiadomosci24.pl jest patronem medialnym stowarzyszenia "Iskierki Nadziei".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

za dobroc...?
  • za dobroc...?
  • 14.08.2011 20:45

PRAWDZIWA HISTORIA "ISKIERKI NADZIEI" JEST TUTAJ!
link
Marta wierze że nie usuniesz tego komentarza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za dobroć, wrażliwość, inicjatywę i zaangażowanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale... oby jak najwięcej było takich akcji.
Pozdrawiam)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus Marto! Piękny artykuł i bardzo wielkie zaangażowanie w to stowarzyszenie! No i bardzo dobrze! Więcej takich akcji, niech się śmieją buzie chorych dzieci :-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2009 13:58

(+) więcej takich akcji

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Wielkie brawa dla Marty i Magdy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2009 12:06

plus za informację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.