Facebook Google+ Twitter

Islam drogą do wyzwolenia? Sprawdź w kinach

Snow in paradise to film o gorącej wręcz tematyce. Opowiada historię białego przestępcy z przedmieść Londynu, który przechodzi na Islam, by zmienić swoje życie.

 / Fot. materiały prasowe filmuSnow in paradise to film o gorącej wręcz tematyce. Opowiada historię białego przestępcy z przedmieść Londynu, który przechodzi na Islam, by zmienić swoje życie. Po zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" obraz Andrew Hulme'a staje się bardzo aktualną analizą sytuacji na zachodzie Europy. W kinach od 6 lutego.

http://www.tofifest.pl/pl/news/242

Film o przemocy i religii oparty na prawdziwej historii, wchodzi do brytyjskich kin 6 lutego. Snow In Paradise to reżyserski debiut Hulme'a, który miał polską premierę w konkursie On Air Tofifest 2014. Hulme, który dotychczas był wziętym montażystą (m. in. Control o Ianie Curtissie z Joy Division), wziął na warsztat życie londyńskich przedmieść, gdzie króluje przemoc i narkotykowe gangi.

Główny bohater - David - jest kryminalistą, karanym już za handel narkotykami i rozboje. Mieszka w londyńskim East End'zie. Morderstwo jego przyjaciela wstrząsa nim tak mocno, że postanawia zmienić swoje życie. Drogę ku dobru znajduje w nowej dla niego religii - Islamie. Hulme oparł film o losy prawdziwej postaci - Martina Askew, którego wujem był baron narkotykowy i gangster z East Endu 'The Guvnor' Lenny Maclean. Martin także postanowił porzucić "ciemną stronę" swojej osobowości i odnaleźć drogę prawdy w religii.

"Snow In Paradise jest oparty na jego losach,a le nie jest dokumentem. Zmieniłem imiona, postawiłem inne akcenty dramatyczne relacjonując wydarzenia, chciałem stworzyć film o podrózy przez przemoc i winę ku wyzwoleniu przez religię" - mówił w wywiadzie Hulme. "Zawsze fascynowały mnie psychologiczne aspekty ludzkiej traumy" - dodaje. Musiał walczyć o film, szukając środków poza Wielką Brytanią, która nie chciała wesprzeć produkcji. Ostatecznie znalazł je we Francji i Niemczech.

Andrew, oprócz Control montował takie filmy jak Red Riding 1974, Lucky Number Slevin, Gangster No1 i The Imposter.

Hulme planuje pokazywać Snow In Paradise na Broadway'u, gdzie spędził wiele lat jako nastolatek. Snow In Paradise będzie też dostępny w serwisach BT TV, BlinkBox, Google Play i Curzon Home Cinema.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.