Facebook Google+ Twitter

Islam ma swój dzień

Przyglądając się relacjom medialnym wydaje się, że porozumienie między wyznawcami katolicyzmu i innych religii jest rzeczą niemożliwą. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych, a najlepiej świadczy o tym Dzień Islamu w Kościele katolickim, podczas którego wyznawcy obu religii wspólnie się modlą, czytają święte księgi prowadzą dyskusje na fundamentalne tematy.

Dzień Islamu wprowadzono w Kościele katolickim w 2001 roku, a jego inicjatorem była Fundacja Dzieło Odbudowy Miłości (DOM).

Jednak pierwsze próby pojednania religii zostały podjęte jeszcze wcześniej, bo w 1994 r., kiedy to z inicjatywy tej samej fundacji w kościele św. Aleksandra w Warszawie odbyła się msza święta w obecności muzułmanów. W połowie 1997 r. podczas Dni Tatarskich w Warszawie zrodziła się idea powołania Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów, którą zarejestrowano w lutym 1999 r.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 r. Został on ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako "dzień modlitw poświęcony islamowi" i jego organizacją zajmuje się Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi.

Hasłem tegorocznego Dnia Islamu jest "Wspólnie na rzecz godności małżeństwa i rodziny". Centralne wydarzenia będą miały, jak dotychczas, miejsce w Warszawie, ale odbędą się również uroczystości w Krakowie.

W stolicy ekumeniczne spotkania odbędą się w niedzielę, 25 stycznia, i w poniedziałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.