Facebook Google+ Twitter

Islamiści straszą zamachami w Egipcie. Stawiają ultimatum turystom

Islamscy ekstremiści grożą turystom przebywającym na terenie Egiptu. "Radzimy turystom, by wyjechali bezpiecznie, zanim minie ostateczny termin". Terroryści chcą, by opuścili kraj do 20 lutego.

 / Fot. EPA/ALMASRY ALYOUMEgipscy dżihadyści są odpowiedzialni za niedzielny zamach w egipskim kurorcie Taba nad Morzem Czerwonym. Bomba, która eksplodowała obok autobusu turystycznego zabiła trzech turystów i kierowcę, natomiast 14 pasażerów zostało rannych. To pierwszy od niemal dekady atak na turystów w Egipcie - podaje Onet.pl.

Do ataku przyznała się grupa Ansar Bayt al-Makdis, która już wcześniej dokonywała zamachów, takich jak wysadzenie w powietrze gazociągów łączących Egipt z Izraelem czy zamachy bombowe na Synaju czy w Kairze. W oświadczeniu grupa napisała, że niedzielny zamach skierowany był w nowe, świeckie władze Egiptu. Dżihadyści uderzyli w turystów, chcąc osłabić turystykę, która jest główną gałęzią egipskiej gospodarki przynoszącą największe zyski.

Półwysep Synaj, gdzie miał miejsce niedzielny zamach, stał się najbardziej niespokojnym miejscem w całym Egipcie.
Dodatkowo grupa Ansar Bayt al-Makdis na Twitterze wydała ostrzeżenie, by turyści przebywający na terenie Egiptu opuścili kraj do 20 lutego br. W Przeciwnym razie mogą oni stać się celem ataków terrorystycznych.

Pojawiło się wczoraj oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczące wyjazdów do Egiptu. Resort odradza indywidualne wyprawy do Egipskich miast ze względu na istniejące niebezpieczeństwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.