Facebook Google+ Twitter

Islamiści terroryzują synów i córki Izraela na ulicach Berlina

Jeden rabin został zrugany i pobity, drugi obronił się, pokazując pistolet. Grupa uczennic z ortodoksyjnej szkoły hebrajskiej została opluta i sfotografowana. W meczetach nawołuje się do akcji przeciw Izraelowi i diasporze. Będzie gorzej?

 / Fot. W24Wiadomością dnia w Niemczech jest dzisiaj zelżenie w biały dzień na stołecznej ulicy sekretarza generalnego Centralnej Rady Żydów w Niemczech Stephana Kramera. Kremer wracał wczoraj z nabożeństwa odprawionego na święto Jom Kippur i niósł w ręku, nieosłonięty niczym modlitewnik z napisami w języku hebrajskim na okładkach. Tygodnik „Bild” podał, że żydowski przywódca poczuł się na tyle zagrożony, że wyciągnął pistolet i wycelował go w napastnika. On sam miał powiedzieć dziennikarzom, że tylko rozpiął marynarkę i odsłonił pistolet w kaburze, „aby uniknąć eskalacji tej sytuacji” - relacjonuje "Die Welt".

Pan Kramer miał pełne prawo poczuć się zagrożony. Miesiąc temu nieznani do dziś sprawcy napadli (również w biały dzień, na dodatek w tzw. porządnej dzielnicy) rabina Daniela Altera, kiedy spacerował ze swoją siedmioletnią córeczką. Zdradziła go jarmułka. Czterech młodzieńców, wyglądających na Arabów, zaczęło go obrzucać najwulgarniejszymi wyzwiskami, a jego dziecku opowiadali w jaki sposób (gdy przyjdzie na to czas) pozbawią je życia. Potem zaczęli bić, aż złamali swojej ofierze kość policzkową. O tym również szczegółowo napisano w "Die Welt".

Ogółem tylko w pierwszym półroczu organy ścigania w kraju naszych zachodnich sąsiadów odnotowały trzynaście czynnych napaści na przedstawicieli mniejszości żydowskiej. Zrzucanie jarmułki żydowskim chłopcom na szkolnych boiskach i przed szkołą przez ich muzułmańskich rówieśników jest już niemal na porządku dziennym. W związku z tym w kręgach rabinów oraz judaistycznych nauczycieli religii wybuchł spór czy zalecić ukrywanie jarmułek pod czapkami bejsbolowymi czy na odwrót, demonstracyjnie się z nimi obnosić, żądając ochrony policji. Ta jednak najwyraźniej jest w znacznej mierze bezradna. Sprawa dotyczy zamkniętych dla obcych radykalnych środowisk islamskich, gdzie wszyscy kryją się nawzajem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zzz
  • zzz
  • 28.09.2012 09:02

Problemy same się rozwiązują. Jak miło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.