Facebook Google+ Twitter

Islamiści zdobyli pierwszy przyczółek we władzach Belgii

Podczas gdy Kościół Rzymsko-Katolicki opracował plan desakralizacji i sprzedaży setek opuszczonych przez wiernych kościołów, Partia Islamu zdobyła dwa miejsca w radach komunalnych Brukseli.

Redouane Ahrough (wym.: reduan aruf) został wybrany z Listy Islamu w dzielnicy Anderlecht, zaś Lhoucine Aït Jeddig (wym.: Lusin Ajit Dżedi) w dzielnicy Molenbeek-St-Jean. „Wybrani jako muzułmanie będziemy się upominać o zasady Koranu. Uważamy islam za religię odpowiednią dla całego świata. Nasza obecność w radzie komunalnej da nam sposobność do wyrażania naszych poglądów” - powiedzieli dziennikarzom na zwołanej w miejscowej herbaciarni konferencji prasowej. Nowy radny z Anderlechtu dodał, że będzie się upominał o prawa miejscowych muzułmanów, aby przestała ich nachodzić policja i urząd ds. dzieci i młodzieży oraz aby zakończyły się arbitralne aresztowania wyznawców Allacha w tej dzielnicy w wykonaniu „miejscowych rasistów” - donosi dziennik "La Libre Belgique”.

Innym ważnym tematem kampanii przed wyborami samorządowymi w Belgii była sprawa budynków parafialnych, które władze samorządowe pragną przekształcić na ośrodki działalności świeckiej. W związku z tym biskupstwo Antwerpii przedstawiło plan opuszczenia i sprzedania 230 z 300, będących tam jeszcze własnością Kościoła świątyń oraz towarzyszących im zabudowań. Ogółem w Królestwie Belgów ma zostać opuszczonych i sprzedanych, względnie przekazanych za symboliczną opłatą na inne cele, około 1800 świątyń rzymskokatolickich. Hierarchowie podkreślają, że nie zamierzają kryć się za przywilejami nadanymi katolikom dekretem Cesarza Francuzów z roku 1809 i pogodzą się z ustawą władz Flandrii z 2004 roku, uznającą za wystarczającą liczbę dwa czynne kościoły na dzielnicę lub gminę - donosi dzisiejsze wydanie tej samej gazety.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.