Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12571 miejsce

Islandia znacjonalizowała swój największy bank

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 09:03

Rząd Islandii przejał kontrolę nad największym bankiem kraju - bankiem Kaupthing. Wcześniej znacjonalizowano dwa inne duże banki, w tym Landsbanki.

Wczoraj niewypłacalność ogłosił należący do niego, operujący w Holandii bank Icesave. Na swojej stronie internetowej bank poinformował, że z powodu kryzysu finansowego, nie jest w stanie dłużej obsługiwać swoich zobowiązań. Dodał, że depozyty jego klientów do 100 tysięcy euro są gwarantowane przez bank centralny Holandii. Na kontach banku Holendrzy zdeponowali około półtora miliarda euro.

Wczoraj niewypłacalność ogłosił oddział Icesave operujący w Wielkiej Brytanii. Tam problem dotknął około 300 tysięcy posiadaczy kont.

"The Guardian" alarmuje, że wiele brytyjskich samorządów lokalnych może stracić setki milionów funtów zainwestowanych w zbankrutowane islandzkie banki. Wkłady rady hrabstwa Kent w przejętym przez rząd Islandii banku Landsbanki oraz niewypłacalnym Glitnir Bank przekraczają 50 milionów funtów, samorząd londyńskiej dzielnicy Westminster ma na kontach w bankach islandzkich przeszło 17 milionów, dzielnica Barnet - 27 milionów.

W sumie londyńskie samorządy zainwestowały w islandzkie banki ponad 200 milionów funtów i nie wiadomo, czy je odzyskają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.