Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21981 miejsce

ISS bliżej Ziemi. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna po raz pierwszy obniżyła wysokość

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna zmniejszyła o kilometr swoją wysokość. Stało się to po raz pierwszy, bo do tej pory korygowanie orbity polegało na nieznacznym "podnoszeniu" ISS.

 / Fot. ESAPo raz pierwszy dokonano zmniejszenia wysokości Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Automatyczne Statki Transportowe do tej pory zwiększały wysokość ISS. ATV pełni misję zaopatrywania stacji i wykorzystywany jest również do korygowania jej orbity.

Automatyczny Statek Transportowy ATV-5 obniżył wysokość Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o 1 km. Udało się to dzięki zmniejszeniu jej prędkości o 0,68 m/s. Korekta orbity pozwoliła nieznacznie zredukować opór ISS - podaje Europejska Agencja Kosmiczna.

Czytaj także: Teleskop Keplera odkrył układ podobny do słonecznego. W jego centrum znajduje się gwiazda Kepler-444


Automatyczny Statek Transportowy ATV-5 wystartował 30 lipca 2014 r. i zadokował do ISS w sierpniu. Na pokładzie statku przetransportowano blisko 5 ton paliwa, które wykorzystywane jest do korekty orbity stacji. ATV-5 dostarczył na ISS również prawie tonę wody pitnej, podobną ilość paliwa do silników ISS, a także powietrze, prowiant oraz instrumenty badawcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.