Italia w finale Euro 2012!

Półfinał mistrzostw Europy Niemcy-Włochy zakończył się wynikiem 1:2. Rezultat ten oznacza, że Włosi zagrają w niedzielnym finale z Hiszpanią.

Wielki szok - faworyt Euro 2012 pożegnał się z mistrzostwami. Niemcy przegrali z Włochami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki dwóm bramkom Balotelliego, Włosi będą walczyć o złoto 1 lipca 2012 roku w Kijowie.

Balotelli, czyli "Super Mario" drużyny Prandelliego. Strzelił pierwszego gola w 20. minucie, dzięki dośrodkowaniu Cassano. Druga bramkę zdobył 16 minut później, wtedy Neuer nie miał żadnych szans na obronę.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Italii. Drużyna Niemiec chyba była lekko w szoku, ponieważ żaden atak na bramkę Buffona nie był skuteczny.

W drugiej części spotkania, mimo zmian zawodników, Niemcy nadal sobie nie radzili. Podejmowali próby, walczyli do końca. Czyżby przewaga włoskich piłkarzy sprawiła, że nie poradzili sobie psychicznie?

Włosi atakowali, w 83. minucie piłka wpadła do bramki Neuera, jednak Diamante był na spalonym. W 91. minucie pojawiła się nadzieja dla drużyny Joachima Loewa, nadzieja nie na wygraną rzecz jasna, ale na bramkę honorową. Sędzia podyktował rzut karny dla Niemców. W starciu - Ozil kontra Buffon - wygrał niemiecki pomocnik.

Nie zmieniło to jednak wyniku tego półfinału. Dalej przechodzą Włosi!
Brawa dla Balotelliego! Brawa dla Buffona! Brawa dla Prandelliego!