Facebook Google+ Twitter

ITB Berlin - cały świat w zasięgu ręki

Międzynarodowe Targi Turystyczne (ITB), które rozpoczną się 7 marca Berlinie, należą do wiodących na świecie. Potrwają pięć dni, do 11 marca. Dwa ostatnie dni są otwarte dla tzw. nieprofesjonalistów.

ITB Berlin / Fot. Joanna Maria CzuprynaMiędzynarodowa Giełda Turystyczna (Internationale Tourismus-Börse) co roku przyciąga do Berlina tysiące chętnych, którzy na targach mają możliwość zapoznać się z najnowszymi ofertami i trendami w branży turystycznej. Ponad 10,5 tysięcy wystawców ze 187 krajów będzie mogło od jutra przedstawić swoje propozycje na kolejny sezon i osobiście zaprosić gości do reprezentowanego przez siebie kraju czy regionu.

Pomysły na wymarzony urlop

ITB Berlin 2011 - występ taneczny koreańskiej grupy młodzieżowej. / Fot. Joanna Maria CzuprynaOstatnie dwa targowe dni, czyli weekend 10 i 11 marca, są otwarte dla tzw. nieprofesjonalistów. Wielu odwiedzających już przy zakupie biletu dokładnie wie, czego będą szukać wśród stoisk i jakie kraje ich interesują. To doskonała okazja, by uzyskać praktyczne porady, porozmawiać z pracownikami informacji turystycznej danego regionu, wziąć bezpłatne broszury, ulotki czy mapy. Wystawcy starają się też przyciągnąć uwagę potencjalnych turystów poprzez atrakcyjnie wizualne stoiska, własny program sceniczny, regionalne kulinaria czy warsztaty i pokazy. Dozwolone są wszystkie chwyty, od wspólnych egzotycznych tańców po tatuaż z henny czy własne imię wykaligrafowane w obcym języku.

Nie tylko ulotki

ITB 2011 - ceremonia otwarcia w zeszłym roku, kiedy Polska była krajem partnerskim. / Fot. Joanna Maria CzuprynaDla przeciętnego uczestnika targów, spacer po halach może przypominać niemal podróż dookoła świata, gdzie z każdą zmianą lokalizacji geograficznej, zmienia się język, krajobraz, muzyka, kolory czy zapach regionalnych specjałów. Ale Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie to nie tylko ulotki i broszurki. Dla wystawców i organizatorów to również wielkie wydarzenie kongresowe (ok. 190 towarzyszących konferencji prasowych), podczas którego mogą zaprezentować najnowsze trendy w turystyce (sfera blogerów, ekoturystyka, niskobudżetowe podróżowanie) oraz porozmawiać o bieżących problemach i prognozach na przyszłe lata. Krajem partnerskim targów jest w tym roku Egipt. Dla Polski (hala nr 15.1), która tak prestiżowo została wyróżniona w ubiegłym roku, tematem przewodnim na targach jest piłka nożna i Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.