Facebook Google+ Twitter

ITB Berlin. W Indonezji nie trzeba się uczyć uśmiechu

Na konferencji prasowej przed otwarciem Międzynarodowych Targów Turystycznych indonezyjska minister Turystyki i Przedsiębiorczości, dr Mari Pangestu, zaprosiła wszystkich do odwiedzin swojego kraju, pełnego słońca i uśmiechniętych ludzi.

Indonezja, kraj partnerski Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie 2013 / Fot. ITB BerlinIndonezja jest krajem partnerskim na tegorocznych Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie (ITB Berlin), które potrwają przez pięć najbliższych dni (6.03-10.03.13). Status oficjalnego partnera daje możliwość szczególnej prezentacji walorów turystycznych i krajoznawczych wybranego kraju, łączy się z szeroką reklamą i obecnością w mediach, a tym samym pozwala dotrzeć do znacznie większej ilości potencjalnych zainteresowanych. Polska miała ku temu sposobność w 2011 roku i niewątpliwie wykorzystała tą szansę przy promocji Euro 2012.

Dr Mari Pangestu, Minister Turystyki i Przedsiębiorczości Republiki Indonezji na konferencji prasowej otwarcia targów. / Fot. ITB BerlinNa konferencji prasowej otwarcia targów dr Mari Pangestu, Minister Turystyki i Przedsiębiorczości Republiki Indonezji rozpoczęła żartobliwie stwierdzeniem, że to właśnie ona i jej rodacy przywieźli ze sobą słońce do Berlina. Zapewniła, że jest go znacznie więcej w jej kraju i nawiązała do słów swojego przedmówcy, Jürgena Büchy (Niemiecki Związek Biur Podróży), który wspomniał o mało słonecznym lecie na niemieckim wybrzeżu i mniejszej ilości turystów nad samym morzem w 2012 roku. Tym samym zaprosiła wszystkich na piaszczyste i słoneczne plaże Indonezji, zaznaczając jednak, że nie jest to wszystko, co jej kraj ma do zaoferowania.

Pod mottem "Cudowna Indonezja" (Wonderful Indonesia) minister Pangestu przedstawiła jakie dwa aspekty należy przez to rozumieć. Pierwszym z nich jest szereg cudów, które czekają na turystę w sercu kraju. Dwa największe obszary bioróżnorodności, rafy koralowe, osiem punktów na liście światowego dziedzictwa UNESCO, pomiędzy nimi park narodowy Komodo ze słynnymi waranami czy największa świątynia buddyjska na świecie, Borobodur. Ale nie tylko bogactwa natury i dziedzictwa kulturowego są warte podkreślenia. Indonezyjczycy to ludzie "z sercem na dłoni", przyjaźni, uśmiechnięci, otwarci dla turystów i chętni by zaprezentować lokalne rzemiosło czy kuchnię. Nieprzypadkowo Indonezja nazywana jest również "krajem przypraw".

Konferencja prasowa na otwarcie targów ITB z udziałem minister turystyki partnerskiego kraju, Indonezji, dr Mari Pangestu. / Fot. ITB BerlinNa pytanie jednego z dziennikarzy, jak mieszkańcy wysp to robią, że są stale uśmiechnięci, pani minister odpowiedziała żartem, że być może sugeruje jej się właśnie nową kampanię reklamową "jak nauczyć się uśmiechać w Indonezji". Ale uśmiechu w tym kraju nie trzeba się uczyć. Jeśli ktoś już znajdzie się na miejscu, z całą pewnością będzie miał dużo powodów do spontanicznego, radosnego uśmiechu i nie tylko.

Pewien przedsmak indonezyjskiej gościnności może dać wieczorna ceremonia otwarcia targów, która odbędzie się z udziałem kanclerza Niemiec, Angeli Merkel, prezydenta Indonezji, Susilo Bambang Yudhoyono oraz burmistrza miasta-gospodarza targów, Klausa Wowereita. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym ICC zaproszeni goście i delegaci z całego świata będą mogli podziwiać tańce i muzykę regionalnych artystów z Sumatry, Jawy, Kalimantan (indonezyjska część Borneo) oraz najbardziej znanej urlopowej destynacji - wyspy Bali. Różnorodność krajobrazu i zabytki kultury zostaną przedstawione w multimedialnym pokazie 3D, a po oficjalnych przemowach goście udadzą się na bankiet z narodowymi potrawami, przygotowanymi przez najlepszych kucharzy archipelagu.

Indonezja zaprasza na swoje stoisko w hali nr 26 na terenach targowych Messe Berlin. Dni 6-8 marca przeznaczone są dla profesjonalistów i specjalistów z branży, weekend 9-10 marca jest otwarty dla wszystkich zwiedzających. Więcej informacji praktycznych o targach, godzinach otwarcia, cenach biletów na stronie internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawie opisana relacja z konferencji przed otwarciem największych na świecie targów turystycznych .Szefowa od turystyki z Indonezji nie przesadziła ani jednym słowem mówiąc o gościnności , życzliwości, uśmiechu swoich rodaków , a także o pięknie tej krainy.Podejrzewam ,że będą następne relacje z ITB Berlin- 2013. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.