Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24590 miejsce

itelligence wdrożyło SAP HR w Spartherm Polska

Spartherm Polska, największy zakład produkcyjny Spartherm Feuerungstechnik GmbH Melle, zakończyła projekt wdrożenia systemu SAP w module zarządzania kapitałem ludzkim (HCM). Wdrożenie przeprowadziła firma itelligence sp. z o .o.

Spartherm Polska, największy zakład produkcyjny Spartherm Feuerungstechnik GmbH Melle, zakończyła projekt wdrożenia systemu SAP w module zarządzania kapitałem ludzkim (HCM). Wdrożenie przeprowadziła firma itelligence sp. z o .o.

Głównym celem wdrożenia było uruchomienie systemu SAP HR dla Spartherm Polska w środowisku na którym funkcjonuje niemiecka spółka Spartherm Feuerungstechnik GmbH. Specjaliści itelligence odpowiedzialni za wdrożenie dostosowali system do polskiej specyfiki oraz regulacji prawnych, w tym Kodeksu Pracy, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o podatku osobowym od osób fizycznych. Zakres wdrożenia obejmował następujące moduły: administracja kadrami (PA), płace (PY) oraz rejestracja czasu pracy (RCP) w oparciu o czytniki wejścia/wyjście. Zadaniem konsultantów było również podłączenie rejestracji czasu pracy w polskiej spółce do systemu stosowanego w Niemczech.

„Jako Złoty Partner SAP oferujemy pełen zakres usług niezbędnych do wdrożenia, utrzymania i rozwoju systemu SAP. W szczególności specjalizujemy się w module zarządzania kapitałem ludzkim (HCM). Mamy za sobą wiele wdrożeń i rollout-ów SAP HR głównie ze spółek niemieckich do polskich. Firma Spartherm Polska to kolejny ważny klient itelligence, który poprzez wdrożenie usprawnił swoje procesy biznesowe i dostosował do wymogów centrali” – powiedział Romuald Tybuszewski, Kierownik Projektu, itelligence sp. z o.o.

„Cieszymy się, że wybraliśmy itelligence do wdrożenia systemu SAP HR. Szczególnie istotny był fakt, że w projekcie udział brały osoby posługujące się biegle językiem niemieckim z bardzo dobrą znajomością specyfiki kadrowo-płacowej w Polsce. Wdrożenie przebiegło zgodnie z zaplanowanym harmonogramem co świadczy o zaangażowaniu obu stron” – powiedziała Ulrike Rokossa, Kierownik projektu, Spartherm Feuerungstechnik GmbH.

Wdrożenie SAP HR usprawniło w Spartherm Polska bieżącą obsługę pracowników, w tym rejestrację danych kadrowych, zgłoszenia pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wydruk zaświadczeń, raportowanie, a także obsługę płacową obejmującą tworzenie listy płac, dokumentów rozliczeniowych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym, przelewy elektroniczne i automatyczne księgowanie rozliczeń. Prace projektowe rozpoczęły się w sierpniu 2011 roku a zakończyły startem produkcyjnym w kwietniu 2012.


***
Firma Spartherm Feuerungstechnik GmbH z Melle, jest jednym z największych europejskich producentów wkładów kominkowych, pieców i kaset. Firma została założona w 1986 roku przez obecnego partnera zarządzającego pana Gerharda Manfreda Rokossa. W ciągu ostatnich 20 lat, z małego Zakładu Ślusarskiego firma stała się międzynarodową firmą, która posiada pozycję lidera w dziedzinie ogniw paliwowych. Frima zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników. Centrala wraz z zarządem spółki i działem rozwoju znajduje się w Melle.
Więcej informacji: www.spartherm.com

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 2700 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 21 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 4 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 130 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2011 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 342,4 mln EUR.
Więcej informacji: www.itelligence.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.