Facebook Google+ Twitter

ITF. Agnieszka Radwańska nominowana do Fed Cup Heart Awards

Po zakończeniu tenisowego turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji, Agnieszka Radwańska – za swoją wspaniałą postawę - została nominowana przez ITF do prestiżowego Fed Cup Heart Awards.

 / Fot. Wikipedia, Autor:Carine06Polka zaskarbiła sobie w trakcie rozgrywek Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji, duże uznanie, toteż doceniono ją na najwyższym szczeblu ITF. Za wyniki i postawę w turnieju, nasza wspaniała tenisistka otrzymała nominację do Fed Cup Heart Awards. Znalazła się tym samym wśród bardzo wąskiej grupy nominowanych do tej prestiżowej nagrody. Zwyciężczynie będą ogłoszone 16 kwietnia. Nagrodą – według tradycji - jest możliwość wskazania organizacji charytatywnej, która otrzyma przeznaczoną dotację.

Zależnie od stref rozgrywek Fed Cup – ITF ogłasza nominacje w czterech kategoriach. Tradycyjnie, z obu Grup Światowych, zostają nominowane łącznie cztery tenisistki, natomiast z poszczególnych stref kontynentalnych, tylko po dwie reprezentantki.

ITF, czyli Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, skrót ITF) jest organizacja, która przewodzi wszystkim rozgrywkom tenisowym na świecie, skupiając aż 202 narodowe organizacje tenisowe.

Nasza utalentowana Agnieszka, świetnie spisała się w lutym, w izraelskim Ejlacie, w trakcie turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. Zdobyła wówczas łącznie dla Polski sześć punktów, w tym cztery w singlu i dwa w deblu, i znacząco przyczyniła się do awansu polskiej reprezentacji, do kwietniowych baraży o Grupę Światową II - o czym czytamy w Radwańska nominowana.

Postawa Agnieszki Radwańskiej została doceniona przez Międzynarodową Federację Tenisową, która nominowała ją do specjalnej nagrody. Nagroda ta - Fed Cup Heart Awards – przyznawana jest zawsze tym zawodniczkom, które w trakcie turnieju reprezentowały barwy swojego kraju "w sposób wybitny, ze szczególnym męstwem na korcie i wykazały niesamowite zaangażowanie na rzecz swojej drużyny".

Jak powiedział prezydent ITF, Francesco Ricci Bitti - "Fed Cup Heart Awards przyznawane są od pięciu lat, w uznaniu za reprezentowanie swojego kraju oraz uczestnictwo w rozgrywkach". "Puchar Federacji obchodzi swoje 50. urodziny, wraz z setnymi urodzinami ITF, dlatego chciałbym uhonorować wszystkie zawodniczki, które miały wpływ na rozwój tych rozgrywek" - podkreślił prezydent ITF.

Na nominowane do nagrody Fed Cup Heart Awards cztery panie zawodniczki, z obu Grup Światowych i po dwie z poszczególnych Grup I stref kontynentalnych, można będzie głosować w dniach 4-29 marca, na internetowej stronie Pucharu Federacji.

Tenisistki nominowane do Fed Cup Heart Awards 2013

Grupa Światowa I i Grupa Światowa II:
Roberta Vinci (Włochy)
Ayumi Morita (Japonia)
Daniela Hantuchova (Słowacja)
Julia Görges (Niemcy)

Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej:
Agnieszka Radwańska (Polska)
Heather Watson (Wielka Brytania)

Grupa I Strefy Amerykańskiej:
Sharon Fichman (Kanada)
Paula Cristina Goncalves (Brazylia)

Grupa I Strefy Azji i Oceanii:
Akgul Amanmuradowa (Uzbekistan)
Galina Woskobojewa (Kazachstan)

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.