Facebook Google+ Twitter

IV Akademia Dziennikarska - szansa dla Was

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-06-12 13:02

Od 21 do 26 września odbędzie się kolejna edycja Polsko-Niemieckiej Akademii Dziennikarskiej. Udział w projekcie wezmą osoby w wieku 19-26 lat z Polski i z Niemiec.

Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska to sześciodniowe warsztaty i seminaria skierowane do studentek i studentów dziennikarstwa oraz kierunków pokrewnych, a także wszystkich tych, których interesuje magia świata mediów. IV edycja Akademii zostanie wzbogacona o większą ilość zajęć praktycznych prowadzonych przez polskich i niemieckich ekspertów - warsztatów sztuki dziennikarskiej, podczas których uczestniczki i uczestnicy samodzielnie przygotowywać będą krótkie felietony, artykuły oraz reportaże radiowe i prasowe.

Część programu realizowana będzie w redakcjach gazet, studiach radiowych i telewizyjnych żywo obecnych na medialnej mapie Górnego Śląska i Małopolski.

Akademia podzielona będzie na dwie części:
- pierwsza - Dziennikarskie ABC - odbędzie się głównie w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, gdzie uczestnicy Akademii wezmą udział w cyklu wykładów i warsztatów poświęconych tajnikom pracy dziennikarza, kreowaniu przekazu medialnego dotyczącego tematyki europejskiej oraz roli mediów w jednoczącej się Europie i międzykulturowym dialogu. Uczestnicy Akademii spotkają się między innymi z przedstawicielami mediów i korespondentami zagranicznymi,
- druga część - Dziennikarstwo w praktyce - to praktyczna część Akademii, podczas której uczestnicy odwiedzą największe redakcje na Górnym Śląsku oraz w Krakowie.

Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Akademii proszone są o napisanie krótkiego reportażu lub artykułu w języku polskim lub niemieckim nt.: "Polskie i niemieckie media w dialogu międzykulturowym - ideał, rzeczywistość, perspektywy" (do 8000 znaków) i nadesłanie pracy wraz z życiorysem drogą mailową bądź pocztą w terminie do 21 lipca 2008.

Zgłoszenia przyjmuje Marzena Karch, menedżerka projektu, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel.: +48 32-232-49-02, faks: +48 32 23-24-901, e-mail: marzena.karch@haus.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 lipca 2008 r. Wyniki prac jury składającego się z przedstawicielek Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej zostaną ogłoszone w terminie do 25 sierpnia. Do udziału w Akademii Dziennikarskiej zostanie zaproszonych 10 osób z Polski i 10 osób z Niemiec.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.haus.pl

Źródło: http://europa.korba.pl/edukacja/programy/1,57091,1789,art.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.