Facebook Google+ Twitter

IV CoCArt Festiwal już wkrótce w Toruniu!

Już za dwa tygodnie, 31 marca, rozpocznie się czwarta edycja festiwalu CoCArt Festiwal w Toruniu.

 / Fot. Materiały prasowe/CSW''Muzyka, którą prezentujemy na festiwalu wymaga edukacji, wiedzy i uwagi'' - takimi słowami kurator festiwalu IV CoCArt Rafał Kołacki określa problem, z którym muszą zmierzyć organizatorzy festiwali prezentujących muzykę awangardową. Niezbyt przychylne i nie do końca przekonane są także media, szczególnie te lokalne.

Problemy te jednak nie stanowią przeszkody, która powstrzymałaby organizatorów przed zorganizowaniem czwartej edycji festiwalu CoCArt. W ostatni dzień marca toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej stanie się muzyczną stolicą nie tylko województwa, ale być może i kraju, proponując słuchaczowi to, czego nie ma do zaproponowania nikt inny. Choć na naszej rodzimej mapie kulturalnej spotkamy się z wyjątkowymi imprezami promującymi muzykę awangardową, CoCArt charakteryzuje się niespotykaną jak na te imprezy różnorodnością. Poza szeroko pojętą muzyką elektroniczną spotkamy się tu z nową improwizacją czy muzyką akustyczną. Nurty te reprezentować będą wybitni i doświadczeni artyści z całej Europy.

''Muzycy i projekty, które pojawią się w CSW to naprawdę niezwykle doświadczeni artyści. Line-up co roku jest dobierany bardzo skrupulatnie. Wraz ze swoim projektem muzycznym Hati [współtworzonym wraz z drugim kuratorem festiwalu, Rafałem Iwańskim - przyp. red] gramy na wielu koncertach i bacznie obserwujemy to, co się dzieje w tym świecie. Już wtedy wyłapujemy to, co uda nam się znaleźć najcenniejszego. Tu już zaczyna się swojego rodzaju praca kuratorska'' – mówi Rafał Kołacki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak dla mnie to jakas kosmiczna muzyka .? Wole, moje Reggae.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.