Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22765 miejsce

IV Dni Osób Niepełnosprawnych w Legionowie. Uroczyste otwarcie

Organizatorzy oceniają dzień 5 marca 2015 jako wyjątkowo udany. Na widowni komplet gości, a scena przepełniona kolorami i dźwiękami przez kilka godzin żyła pełnią życia. Każdy znalazł tu swoje miejsce i swoich przyjaciół.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiW tym dniu otwarto uroczyście cykl imprez , które odbywają się w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.Wśród gości Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych – Artur Pozorek, przedstawiciele władz samorządowych członek zarządu powiatu Jerzy Zaborowski, wiceprezydent miasta Legionowo Jan Zadrożny, Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak. Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Na widowni i scenie najważniejsze w ty dniu osoby, osoby niepełnosprawne ich rodziny, przyjaciele znajomi. To ich święto. Wśród miłych gości nauczyciele i przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji wspierających.

NAJWAŻNIEJSZE SERCE

 / Fot. Jerzy JastrzębskiKulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie orderu „Przyjaciel Niepełnosprawnych”. Jedna z uhonorowanych orderem Liliana Sadowska zastanawiała się jakie kryteria trzeba spełnić aby zostać uznanym za przyjaciela osób niepełnosprawnych, co wyznacza te kryteria? I doszła do wniosku, że te kryteria wyznacza serce człowieka, i że jest to ta strefa Jej życia, którą najlepiej rozeznaje i wie co w swym sercu może znaleźć i że na pewno jest tam miłość do jej wychowanków. „Trudno byłoby mi przyjąć order który oceniałby moją pracę jako nauczyciela – powiedziała -lub instruktora harcerskiego, ale z całego serca przyjmuję tą nagrodę, która nazywa mnie przyjacielem i jestem wdzięczna, że ktoś chce mnie nazywać swoim przyjacielem- podkreśliła. Liliana Sadowska otrzymała order na wniosek Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przy TPD w Legionowie oraz wniosek Chorągwi Stołecznej ZHP- Hufiec Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój-Tom Lilianę Sadowską ” za ogromne zaangażowanie w działalność harcerską na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie legionowskim.
 / Fot. Jerzy JastrzębskiTo szczególne wyróżnienie otrzymał ponadto Zespół Szkolno-Przedszkolny „Milenium” w Legionowie reprezentowany przez Helenę Olkucką, Paulinę Petrykat- Żmijewską i Roberta Olkuckiego za bezinteresowną pomoc przy organizacji wydarzeń związanych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.
Order otrzymała również Rada Pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Jagiellońska 69 za aktywną i innowacyjną działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w powiecie legionowskim.

KONKURSY i TRIO+

Niewątpliwa atrakcją dnia były występy zespołu muzyczna TRIO+. Nowy radomski zespół grał covery znanych utworów w / Fot. Jerzy Jastrzębski autorskich aranżacjach. Grupa wprowadziła widownię we popowo-jazzowy klimat . Były to często utwory ze znanych z filmów .Zespół wystąpił w składzie: Jacek Kwaśnik - gitara, wokal; Bartosz Piotrowski - instrumenty klawiszowe; Paweł Kolenda - bas oraz jako plusik - Michał Kolenda - instrumenty perkusyjne. Muzyka grupy TRIO+ zachwyciła widownię. A widoczną oznaką były gorące brawa .
Na zakończenie występy zespołów teatralnych, grup tanecznych , popisy taneczne i wokalne w Konkursie Form Teatralnych i Medialnych. Wyniki tego konkursu jak Przeglądu Twórczości, konkursu literackiego „Jesteśmy razem” zostaną ogłoszone 20 marca 2015.
Cykl imprez organizowanych w celu zapobiegania wykluczaniu rozbudowuje się. Co roku wzrasta ilość uczestników i coraz więcej osób, instytucji angażuje się w działalność na rzecz tolerancji i wyrównywania szans. To cieszy i daje nadzieję na przyszłość.
 / Fot. Jerzy Jastrzębski  / Fot. Jerzy Jastrzębski  / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.