Facebook Google+ Twitter

IV Festiwal Ekonomisty i Forum e-Biznesu w Toruniu

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się w grudniu 2012 roku IV Festiwal Ekonomisty, który jest wielkim wydarzeniem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Festiwal Ekonomisty Forum e-Biznesu / Fot. Fot. FeBW istotny sposób w jego zorganizowanie włączyło m.in. Koło Naukowe Forum e-Biznesu, które jak co roku przygotowało rozmaite wykłady, warsztaty i spotkania w dniach 3-12 grudnia 2012 roku. Festiwal Ekonomisty przyciągnął wielu znamienitych gości, przedstawicieli ośrodków naukowych, instytucji i firm, dzięki którym studenci mogli pogłębiać swoje zainteresowania.

Festiwal Ekonomisty Forum e-Biznesu / Fot. Materiały FeBForum e-Biznesu zorganizowało warsztaty dotyczące kantorów internetowych, na których przedstawiono sposób wymiany walut przez Internet, omówiono kwestie bezpieczeństwa wykonywania transakcji oraz zarysowano wizję tego typu kantorów w przyszłości. W kolejnym dniu dzięki kołu odbyły się warsztaty z księgowości internetowej, podczas których zademonstrowano uczestnikom funkcjonowanie internetowej księgowości i specjalistycznego programu oraz przybliżono Dzień Technologii Mobilnych / Fot. FeBfakturowanie elektroniczne i uwarunkowania prawne. Na innym wydarzeniu organizowanym tego dnia uwaga poświęcona została automatom inwestycyjnym na rynkach finansowych. Dzień następny przyniósł studentom możliwość uczestnictwa w warsztatach z negocjacji. Poprowadzone metodami interaktywnymi pokazały jak chodzić na ustępstwa osiągając zamierzone cele oraz zapewniły uczestnikom zdobycie cennych umiejętności interpersonalnych, kluczowych w pracy zawodowej i życiu codziennym. Do wydarzeń jakie organizowało Forum e-Biznesu należał także Dzień z Blogiem, na który koło zaprosiło trójkę blogerów, zdobywców licznych nagród m.in. podczas Blog Roku 2011. Przedstawili oni zgromadzonym studentom zagadnienia dotyczące celów, technik, możliwości i sposobów blogowania w zależności od tego, czy blog będzie przelaniem swojej pasji na formę pisaną czy służyć jako narzędzie marketingowe i sposób nawiązywania kontaktów z klientami. W kolejnym tygodniu wszyscy zaintrygowani bankowością i śledzący nowinki tej branży mogli nabyć porcję cennej wiedzy dzięki goszczącym przedstawicielom banku. Jednak najważniejszym wydarzeniem organizowanym przez Forum e-Biznesu był Dzień Technologii Mobilnych, który miał na celu upowszechnienie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w dziedzinie płatności bezgotówkowych. Branżowi eksperci, przedstawiciele wielkich firm, którzy zagościli na Festiwalu Ekonomisty skupili się przede wszystkim na technologii NFC. Wydarzenie zainaugurował dr Michał Polasik, opiekun koła, wieloletni badacz i specjalista. Przedstawiciele producenta kart płatniczych, banku i operatora telefonii komórkowej przedstawili przykłady wdrożeń płatności mobilnych, omówili innowacje w płatnościach bezgotówkowych i możliwości wykorzystania technologii NFC. Wydarzenia Festiwalu Ekonomisty organizowane przez Koło Naukowe Forum e-Biznesu były nagłaśniane i promowane przez nie tylko lokalne telewizje, a patronat objęły gazety oraz portale internetowe związane z bankowością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.