Facebook Google+ Twitter

IV Festiwal Jazzowy - Made in Chicago - Poznań 2009

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-13 15:36

W dniach 20-28 listopada w Poznaniu odbędzie się IV Festiwal Jazzowy - Made in Chicago. Czołówka jazzu z Chicago, młodzi utalentowani muzycy i legendy jazzu, niepowtarzalny klimat koncertów oraz historia jazzu na żywo.

Tegoroczny festiwal MADE IN CHICAGO 2009 będzie czwartą edycją jednego z najoryginalniejszych projektów wśród festiwali jazzowych w Polsce. MADE IN CHICAGO jest pierwszym festiwalem w Europie prezentującym tak szeroko wielkie dziedzictwo chicagowskiego jazzu, we współpracy z Jazz Institute of Chicago – jedną z najważniejszych instytucji pozarządowych, wspierających muzykę jazzową w USA. Do udziału w festiwalu, co roku Estrada Poznańska zaprasza kilkunastu twórców; są wśród nich młodzi utalentowani muzycy i legendy jazzu, większość gości po raz pierwszy na koncertach w Polsce. Koncerty -
ramach zmieniających się składów i grup - zaplanowano jako prezentację pełnego spektrum muzyki z Chicago – od klasyki po awangardę, od muzyki improwizowanej, poprzez blues po jazz wokalny.

Program festiwalu20.11.09
Piątek

Scena na Piętrze - 20.00
8 BOLD SOULS
Edward Wilkerson - saxes, clarinets
Mwata Bowden - saxes, clarinets
Tomeka Reid - cello
Isaiah Jackson- trombone
Gerald Powell - tuba
Robert Griffin - trumpet
Dushun Mosley -
drums
Harrison Bankhead - bass
Gerald Powell / Fot. Materiały organizatora
Kultowy zespół sceny Chicago, prowadzony przez Edwarda Wilkersona.
Muzycy 8 BOLD SOULS od lat tworzą rodzaj trwałego muzycznego kolektywu, wykonują własne kompozycje, swobodnie sięgają po inspiracje do całej afro-amerykańskiej tradycji. Oryginalne i wykraczające poza jazz instrumentarium sprawia, że ich muzyka jest różnorodna i
wielobarwna. W składzie nieznani w Polsce muzycy, znakomity trębacz ROBERT GRIFFIN, puzonista ISAIAH S. JACKSON i tubista GERALD DEON POWELL.

Blue Note - 22.00
WILLIE PICKENS TRIO
Willie Pickens - piano
Dushun Mosley - drums
Lorin Cohen - bass
oraz goście

Trio legendarnego pianisty jazzowego, który od lat, na niezliczonych koncertach, gra w Chicago u boku najważniejszych muzyków jazzowych. WILLIE PICKENS grał z min. z Eddiem Harrisem, Jamesem Moody, Roy Eldridgem, Max Roachem. Przez wiele lat współpracował i koncertował ze sławnym zespołem Elvina Jonesa – Jazz Machine. Legendarne, klasyczne brzmienie Chicago w klubie Blue Note w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.