Facebook Google+ Twitter

IV Forum Gospodarcze InvestExpo w Chorzowie

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Sali Cesarskiej Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie zainaugurowano czwartą edycję spotkania biznesowego małych i średnich przedsiębiorstw pn. „InvestExpo. Wiedza, biznes, finanse”. Otworzył je Andrzej Kotala, prezydent miasta.

 / Fot. INESJako drugi wystąpił Przemysław Jura, prezes Zarządu Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych w Katowicach, instytucji organizującej forum.

 / Fot. Adam K. PodgórskiOn także, już w roli koordynatora zaradzającego Ponadregionalną Siecią Aniołów Biznesu dokonał wprowadzenia do pierwszego panelu pt. Anielskie Inwestycje wsparciem dla MSP. Z najnowszymi trendami inwestycyjnymi Aniołów Biznesu zapoznał obecnych Sergiusz Borysławski, wiceprezes Zarządu Association of Business Angels Networks (ABAN). Następnie odbyła się dyskusja panelowa.

plik 2 lewa]Anioły Biznesu, to wykreowane pojęcie, odnoszące się do nieformalnych inwestorów, głównie dobrze prosperujących i rozwijających się przedsiębiorców, którzy inwestują własny kapitał w innowacyjne przedsięwzięcia. Poza wkładem pieniężnym wnoszą oni do przedsięwzięcia swoje kompetencje i doświadczenia, ułatwiają nawiązywanie kontaktów i budowanie relacji z kluczowymi partnerami w branży, a ponadto są aktywni w procesie zarządzania.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDrugi panel nosił nazwę „Polska - Stabilny rynek dla inwestorów”. Tematami wiodącymi były: Śląsk - silny region nowoczesnej Europy; Inwestycje w innowacje oraz Giełda Papierów Wartościowych - oferta dla przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania finansowania, możliwości inwestycyjnych i zarządzania ryzykiem walutowym

Po południu odbył się trzeci, szczególnie oczekiwany panel. - Podczas ubiegłorocznego Forum z wielkim zainteresowaniem uczestników spotkał się blok kobiecy, dotyczący roli kobiet w innowacyjnej gospodarce oraz przedsiębiorczości kobiet na Górnym - poinformowała Agnieszka Kotela, ekspert ds. Public Relations w INES. – Dlatego zaplanowaliśmy powtórkę.

W tej części obrad najważniejsze wątki wystąpień i dyskusji skupiały się na sile kobiet w dzisiejszym biznesie oraz kreowaniu wizerunku w biznesie. Hasło wywoławcze dyskusji brzmiało: Supermenki w męskim świecie biznesu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.