Facebook Google+ Twitter

IV Forum Rynku Pracy w Białymstoku

8 marca w Białymstoku odbyła się największa w regionie impreza, poświęcona rynkowi pracy. IV Forum Rynku Pracy zostało częściowo zainicjowane przez samych pracodawców, a organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku.

plakat / Fot. Robert SzyryngoDzisiaj w Białymstoku odbyła się największa w regionie impreza, poświęcona rynkowi pracy. IV Forum Rynku Pracy zostało częściowo zainicjowane przez samych pracodawców, a organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku.

Targi odbyły się w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowego Uniwersytetu w Białymstoku. Ponad osiemdziesięciu pracodawców przedstawiło oferty poszukującym pracy.

Wśrod wystawców znaleźli się:Widok na halę targową / Fot. Robert Szyryngo

Rosti (Polska) Sp. z o.o. - specjalizująca się w przetwarzaniu tworzyw sztucznych, zatrudniająca ponad 900 pracowników
Altrad Spomasz S.A. - producent urządzeń dla budownictwa, rolnictwa, przemysłu spożywczego i gastronomii
Adampol S.A. - od ponad 20 lat specjalizujący się w spedycji samochodów na terenie Europy
Konrys - autoryzowany dealer Fiata
Leroy-Merlin Polska Sp. z o.o. - market budowlano-dekoracyjny
W.Jard Zakład pracy chronionej - posiadający sieć hoteli, rozgłośnię radiową oraz telewizję
ZETO S.A. - jedna z największych w regionie firm informatycznych

Stoisko Wojska Polskiego / Fot. Robert SzyryngoTargi nie skupiały się tylko na pozyskiwaniu nowych pracowników, pozwalały także zapoznać się z profilem firm, poznać ich strukturę, porozmawiać z właścicielami oraz pracownikami.

Urząd Pracy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Skarbowy na swoich stanowiskach informowały zainteresowanych o nowych ofertach pracy, pomagały w zdobyciu informacji odnośnie szkoleń, prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zagadnień dotyczących warunków życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Na targach nie zabrakło także przedstawicieli Wojska Polskiego, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Patronat medialny nad imprezą objęły: Kurier Poranny, Polskie Radio Białystok, Radio Akadera, TVP Białystok.

Akademickie Centrum Sportowe Uniwersytetu w Białymstoku / Fot. Robert SzyryngoStoisko Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku / Fot. Robert Szyryngo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jest jeszcze inna metoda na zwiększanie stanowisk pracy. Przyszedł do mnie człowiek prosząc o podpis na poręczenie kredytu. Ponieważ znałem go jako w pełni odpowiedzialnego, podpisałem. Okazało się że w miejskich gminnych urzędach pilotowane są specjalne programy, wspierane przez fundusze z Unii Europejskiej na zakup sprzętu do prowadzenia firmy w wysokości 20.000 zł. A to zupełnie wystarczyło na zakup najnowocześniejszego sprzętu do gabinetu kosmetycznego. Dzisiaj zaciągnięty kredyt jest już umorzony a warunkiem tego było ekonomiczne przetrwanie i nie przerwanie działalności zakładu w przeciągu jednego roku. Zakupiony sprzęt staje się własnością użytkującego. Dzisiaj jego córka prowadzi renomowany zakład kosmetyczny a dostać się do niego trzeba poprzez uprzedni zabieg rejestracji na określony dzień. Ale żeby tak się stało, trzeba zdobyć odpowiednie wiadomości i wykształcenie w danym zakresie. Zanim podpisałem poręczenie kredytu, sprawdziłem czy projekt ma szanse powodzenia. dzisiaj mam satysfakcję, że komuś pomogłem. Dlatego warto być uczciwym, bo "raz jest na wozie, raz pod wozem". I nie wiadomo kiedy jakaś pomoc będzie potrzebna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne wydarzenie. Ciekawe, ilu znalazło pracę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.