Facebook Google+ Twitter

IV krakowska Noc Muzeów już za nami

Wczoraj od 19 do 1 w nocy za symboliczną złotówkę można było odwiedzić krakowskie muzea, uczestnicząc już po raz czwarty w akcji Noc Muzeów.

Nauka tańców XVI-wiecznych na Dziedzińcu Pałacu biskupa Erazma Ciołka / Fot. Aliaksei ShotaPrawie darmowe wejście przyciągnęło tłumy. I o ile na początku akcji można było bez problemu dostać się do muzeum, to już po 21 na wejście do najpopularniejszych miejsc trzeba było długo czekać. Do najbardziej obleganych muzeów w centrum miasta należały: Wawel, Muzeum Czartoryskich i Barbakan (ze względu na jego niewielkie rozmiary, pod bramą zebrało się dość dużo osób). Chętni do odwiedzenia Wawelu czekali w kolejce nawet dwie godziny, a i tak nie wszystkim udało się wejść.

Do muzeów znajdujących się po za centrum jak na przykład na Kazimierzu, w Nowej Hucie i Niepołomicach, Występ zespołu Haydamaky w ramach Dnia Lwowu / Fot. Aliaksei Shotamożna było dojechać i wrócić nocnym autobusem. Na chętnych czekała dawna fabryka Schindlera, schron przeciwlotniczy na Placu Inwalidów czy Stary Teatr.

W wielu miejscach oprócz tradycyjnej ekspozycji odbywały się również imprezy towarzyszące: koncerty, pokazy filmów i slajdów, prezentacje walk rycerskich a nawet nauka tańców renesansowych. Obowiązywały też 50 proc. zniżki na wydawnictwa Muzeum Narodowego.

Uczestnik zespołu "Scandicus", grający na instrumentach dawnych. Przedstawienie pt. "O teriaku, średniowiecznym antidotum" na scenie ustawionej na chodniku przed Muzeum Farmacji. / Fot. Aliaksei ShotaDo tego, w tym samym dniu organizowany był w Krakowie Dzień Lwowa, każdy więc mógł również odpocząć słuchając piosenek popularnego ukraińskiego zespołu etno-rockowego „Haydamaky” i innych muzyków, grających na Rynku Głównym.

Podsumowując, można powiedzieć, iż tegoroczna impreza muzealna była udana i miła bogaty program, ale na przyszłość warto pomyśleć, jak rozwiązać problem gigantycznych kolejek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wystawa " Horyzont zdarzeń" - Warszawski festiwal fotografii artystycznej noc muzeów 2009 - zobacz w jakim kierunku idzie polska fotografia. Sprawdź to: http://www.youtube.com/watch?v=k84elz6eMnU

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne zdjęcia (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.