Facebook Google+ Twitter

IV Letni Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina"

Trwa czwarta edycja Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina". Zaplanowano 56 koncertów na terenie 12 gmin. Festiwal potrwa do 21 września.

Galeria "Wysokie Napięcie" / Fot. Magdalena Drzewińska21 czerwca 2008 roku w kościele w podwarszawskich Starych Babicach odbyła się inauguracja IV Letniego Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”. Tradycją już stało się, że festiwal ma własną orkiestrę złożoną ze zdolnych, młodych muzyków z renomowanych szkół muzycznych i po koncercie odbywa się pokaz sztucznych ogni.

W ten właśnie sposób, mieszkańcy 12 gmin zaangażowanych w organizację festiwalu i goście, dowiadują się, że do końca lata będą mogli słuchać muzyki w mistrzowskim wykonaniu na bezpłatnych koncertach w miejscowościach położonych wokół Puszczy Kampinoskiej czyli w: Błoniu, Borzęcinie, Brochowie, Granicy, Izabelinie, Kampinosie, Laskach, Leoncinie, Lesznie, Łomiankach, Młodzieszynie, Niepokalanowie, Ołtarzewie, Ożarowie Mazowieckim, Sochaczewie, Starych Babicach, Teresinie, Zaborowie.

Oprócz 12 samorządów w organizację zaangażowane są władze Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego, Związku Międzygminnego Kampinos, parafii i placówek kulturalnych.

Dyrektorem Artystycznym jest wybitny wirtuoz, skrzypek, dyrygent, organista - Mariusz Dżyga.
Jego marzeniem jest, by "od roku 2010 okolice urodzenia Fryderyka Chopina, jednego z najwybitniejszych Polaków i najbardziej znanych w świecie kompozytorów, stały się miejscem światowych spotkań artystycznych i znaczącą atrakcją turystyczną Mazowsza".
Mariusz Dżyga wraz z żoną to osoby przyczyniające się znacząco do rozwoju kultury w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

Kalendarium koncertów i inne informacje znajdziesz na stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.