Facebook Google+ Twitter

IV LO w Bytomiu laureatem nagrody za najlepszą iluminację

W ogłoszonym przez wydawnictwo Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, konkursie na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2010, I nagrodę otrzymała iluminacja IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu.

IV Liceum Ogólnokształcące przy placu Sikorskiego / Fot. Piotr A.JeleńBytom otrzymał nagrodę w kategorii "Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu." W konkursie mogły wziąć udział miasta i gminy, w których na przestrzeni ostatnich dwóch lat zostały przeprowadzone inwestycje oświetleniowe. Rywalizacja przebiegała w pięciu kategoriach:

1. Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic.
2. Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu.
3. Oświetlenie wnętrz obiektów użyteczności publicznej.
4. Oświetlenie obiektów sportowych.
5. Oświetlenie świąteczne i okolicznościowe.

Bytom miastem wielokulturowym - wieczór w Parafii Ewangelickiej

Ponadto miejscowości były podzielone na dwie grupy ze względu na ilość mieszkańców, do 70 tysięcy i powyżej 70 tysięcy ludności. Laureatem Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta do 70 tysięcy mieszkańców został Kleszczów za oświetlenie kompleksu dydaktyczno-sportowego "Solpark", natomiast powyżej 70 tysięcy mieszkańców – Toruń za oświetlenie Starówki, ulicy Szosa Chełmińska oraz iluminację kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Iluminacja IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu została nagrodzona zdaniem jurorów: "Za wyjątkowe rozwiązanie, mające decydujący wpływ na podkreślenie walorów architektonicznych budynku". Poza Bytomiem, laureatami w tej samej kategorii zostały: Warszawa-Śródmieście za iluminację budynku Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej oraz Grobu Nieznanego Żołnierza, Kraków za iluminację kładki pieszo-rowerowej Kazimierz-Podgórze oraz Gdańsk za iluminacje Cerkwi Prawosławnej Parafii Katedralnej św. Mikołaja. Wręczenie nagród laureatom już niebawem, bo 23 marca podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego "Światło" 2011 w Warszawie.

Akcja "21:37"

2 kwietnia obchodzona będzie rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej właśnie okazji o godzinie 21:37 na zegarze budynku IV Liceum Ogólnokształcącego przy placu Sikorskiego zatrzyma się czas.

Trwający trzy minuty happening to inicjatywa Instytutu Jana Pawła II, studia filmowego "Paisa Films", Narodowego Centrum Kultury oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. Łącznie z Bytomiem weźmie w nim udział pięćdziesiąt miast. - Gdy miliony Polaków zastygło w smutku i refleksji, wyzwoliła się w nas energia pozwalająca zapomnieć o codziennych różnicach i połączyć osoby o przeróżnych poglądach - wspomina Wojciech Karubin, koordynator akcji. W roku beatyfikacji Jana Pawła II chcielibyśmy przyczynić się do szczególnego upamiętnienia tego wydarzenia – dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.