Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35244 miejsce

IV Mistrzostwa Polski w Curlingu - Gliwice 2007

Curling - zimowa dyscyplina olimpijska, która w Polsce pomimo wielu trudności rozwija się bardzo dynamicznie. Na tyle dynamicznie, że w dniach 15-18 marca już po raz czwarty rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Curlingu.

fot. AKPASześć drużyn kobiecych oraz osiem drużyn męskich będzie rywalizowało w tegorocznych finałach Mistrzostw Polski w Curlingu, które rozegrane zostaną w tym tygodniu w Gliwicach. Po dwuetapowych eliminacjach, które odbyły się w styczniu (Sanok) i w lutym (Toruń) w grze pozostali najlepsi, którzy powalczą o medale.

Wśród kobiet, w finałach swoje przedstawicielki mają cztery kluby: Media Curling Club Warszawa - 2 zespoły, Śląski Klub Curlingowy Katowice - 2 zespoły, RKC "Curlik" Ruda Śląska i City Curling Club Warszawa po jednym zespole. Tytułu mistrzowskiego bronią zawodniczki Media Curling Team.

Wśród mężczyzn najliczniejszą reprezentację ma Śląski Klub Curlingowy Katowice - 3 zespoły, Media Curling Club Warszawa - 2 zespoły, Sopot Curling Club Wa ku'ta, City Curling Club Warszawa oraz AZS Politechniki Śląskiej Gliwice po jednym zespole. Tytuł mistrzowski A.D. 2006 jest w posiadaniu drużyny ŚKC "Śląskie Kamole" Katowice.
Szczegółowe informacje o Mistrzostwach Polski można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej MP: http://www.finalmp2007.prv.pl/

Curling w Polsce - od czterech lat ta zimowa dyscyplina olimpijska rozwija się dynamicznie na terenie naszego kraju, choć brakuje profesjonalnej hali do gry. Obecnie działa 17 klubów, w których trenuje około 300 zawodników i zawodniczek. Z roku na rok poziom sportowy podnosi się, czego dowodem są wyniki reprezentacji Polski osiągane na Mistrzostwach Europy w Curlingu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.