Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19950 miejsce

IV OSTY w Ostrowcu Świętokrzyskim

W piątek i sobotę (26-27 września 2014 r.) w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywają się Ostrowieckie Spotkania Turystyczne po raz czwarty zorganizowane przez Punkt Informacji Turystycznej Miejskiego Centrum Kultury z Jolantą Wiśniewską na czele.

W piątkowe przedpołudnie w sali kina "Etiuda" odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży podZdobywca głównej nagrody w konkursie plastycznym, Michał Wyroda z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak hasłem "Widokówka z wakacji". Autorom najciekawszych prac w poszczególnych kategoriach wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Triumfowali: Katarzyna Kot z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Karol Czerwiec (I nagroda) i Michał Wyroda (nagroda główna), podopieczni Izabeli Krzak. Uroczystość uświetniła swym występem folkowa formacja Orkiestra Dni Naszych, grająca przeważnie muzykę irlandzką i słowiańską. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Ostrowieckich Spotkań Turystycznych zespół zaprezentował program o Kubusiu, który wraz z przyjaciółmi podróżuje po całym świecie.

Marcin Złomski przedstawił Afrykańską odyseję. / Fot. Krzysztof KrzakPo południu IV OSTY przeniosły się do Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury, gdzie podróżnik Marcin Złomski pokazał multimedialną prezentację zatytułowaną "Afrykańska odyseja", będącą pokłosiem wyprawy na Czarny Ląd, którą odbył wraz ze swą żoną, Małgorzatą Preuss - Złomską kilka lat temu. Pani socjolog i kontrabasista, którzy poznali się na pokazie slajdów, a potem już razem zwiedzili niemal cały świat, tym razem swoją terenową toyotą drogami i bezdrożami Afryki przemierzyli ponad 16 tysięcy kilometrów. Trasa wiodła przez wydmy Sahary i Timbuktu, miasto w sercu pustyni, wyschnięte rzeki, skalne urwiska, Benin, Mauretanię, Burkina Faso. Podróżnicy i fotograficy utrwalili zaklinaczy węży na placu Dżemaa El-Fna w Maroku, karawany wielbłądów poganiane przez Tuaregów czy rytualny połów ryb w Kraju Dogonów.Jeden ze slajdów z prezentacji Marcina Złomskiego. / Fot. Krzysztof Krzak

Podczas tej części imprezy Jolanta Wiśniewska wręczyła brązowe i srebrne Ostrowieckie Odznaki Turystyczne uczniom Publicznego Gimnazjum nr 3 i PG 4, którzy najaktywniej uczestniczyli w imprezach turystycznych organizowanych przez PIT MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Imprezy zaplanowane na drugi dzień IV Ostrowieckich Spotkań Turystycznych odbywać się będą w miejskim amfiteatrze. O godzinie 16 rozpocznie się "Jadłofilia 2014". Będzie to pokaz kulinarny i degustacja potraw regionalnych przygotowywanych przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim (dawny "Ekonomik"). Gwiazdą IV OSTÓW będzie zespół Pod Wiatr. / Fot. Krzysztof KrzakAdepci kucharstwa i dietetyki z klasy II d Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz z IV c Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego ZS nr 1 na oczach widzów przyrządzą i zaserwują smakowite przekąski (pasztet kurozwęcki z sosem grzybowym, spyrok), zupy (cebulowa, zalewajka świętokrzyska) oraz dania główne, wśród których znajdą się bomby, parzybroda świętokrzyska i zrazy po bałtowsku w chlebie. Wypieki mają reprezentować rogaliki bałtowskie, placek spod kamienia i tarta fasolowa, zaś przetwory - konfitura z jarzębiny. Po tej kulinarnej uczcie rozpocznie się uczta duchowa: jako pierwsza na scenie amfiteatru wystąpi grupa Trzy Piąte z Czyżowic, która ma na swoim koncie wiele sukcesów w przeglądach piosenki turystycznej m.in. w Głuchołazach, Jastrzębiu - Zdroju i Wrocławiu. Początek koncertu o godzinie 17. Godzinę później swój recital rozpocznie grupa Pod Wiatr z Ostrowca Świętokrzyskiego, która nagrała już dwie płyty z muzyką szantową i turystyczną ("Pod deckiem i na decku" oraz "Za górą, za wodą"). Jej w występ zakończy IV OSTY i sezon koncertowy w ostrowieckim amfiteatrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Się dzieje w Ostrowcu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.