Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26108 miejsce

IV Perła Baroku - Koncerty Mistrzów. Joscho Stephan Band 19 maja wystąpi w Kobyłce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-14 22:28

Joscho Stephan gra jak opętany. Niewiarygodne. Istne szaleństwo! - tego rodzaju określeń wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate, używali, by wyrazić entuzjazm i podziw dla jego talentu po wspólnych koncertach.

Festiwal Perła Baroku Joscho stephan, Król Gipsy Swinging Guitar Warszawa-Kobyłka 19maja, g.19.00 / Fot. Anna Szarek-LisiewiczOdbył tournee po Australii z topowymi gitarzystami - Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz z zespołem uczestniczył w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville były znakomicie recenzowane.

Oglądaj też: IV Perła Baroku - Joscho Stephan. Fotogaleria

"Jego koncerty na żywo wprowadzają publiczność w osłupienie i euforię!"

Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów / Fot. Anna Szarek-LisiewiczJuż jako dwudziestolatek zrealizował swoją pierwszą płytę w cenionej wytwórni Acoustic Music Records. Jego imię było już wtedy znane i znaczące w świecie akustycznej gitary. Ta debiutancka płyta uznana została za płytę miesiąca przez amerykański magazyn "Guitar Player", a krytycy rozpływali się w wyrażaniu zachwytu dla wirtuozerii młodego gitarzysty tworzącego w swingowej tradycji Django Reinhardta. Potwierdzeniem wagi tego debiutu stał się także najwyższy poziom uwagi jaki świat muzyczny poświęcił tej płycie.

Krytycy na łamach prestiżowych pism muzycznych prześcigają się w zachwytach nad jego zniewalającą biegłością techniczną i precyzją gry.

Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzow / Fot. Anna Szarek-Lisiewicz„Stephan wyczarowuje coraz to nowe dźwięki, które wprawiają publiczność w podziw..., to taniec na strunach, który zapiera dech w piersiach..."

IV Międzynarodowy Festiwal "Perła Baroku – Koncerty Mistrzów"
Zaledwie 15 km od Pałacu Kultury i tylko 5 min. od warszawskiej Pragi na zaproszenie Anny Szarek-Lisiewicz koncertują gwiazdy klasyki, baroku, jazzu i world music,a wśród nich zdobywcy Grammy, Midem Classical Award, i innych ważnych nagród fonograficznych. Corocznie odwiedzają Festiwal ponad 4 tys. słuchaczy.

Bazylika Trójcy Świętej, ul. Kościelna 2, KOBYŁKA pod Warszawą

19 maja, godzina 19:00. Wstęp wolny
Anna Szarek-Lisiewicz, dyrektor Festiwalu / Fot. Anna Szarek-LisiewiczPatronat Medialny: TVP Kultura, RMF Classic, Życie Warszawy, AMS outdoor, serwis Cojestgrane.pl, Gość Niedzielny, Idziemy

Patronaty honorowe: Sz. Pani Beata Tyszkiewicz , prof. Andrzej Rottermund, abp. Henryk Hoser, burmistrz Robert Roguski

Sponsorzy główni: Polska Grupa Energetyczna, A.M.M. Mazurek


Autor: Anna Szarek-Lisiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.