Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17015 miejsce

IV Plener Malarski w Legionowie.Spotkania w"Tajemniczym ogrodzie"

IV Plener Malarski,który odbył się w Legionowie w dniu 16 maja 2015 nosił tytuł „Wiosenne spotkanie w Tajemniczym ogrodzie” i nawiązuje zdaniem znanej malarki Zofii Piotrowskiej do tematu powieści "Tajemniczy ogród" FH Burnetta.

Temat pleneru
 / Fot. Jerzy JastrzębskiArtystka wybrała tą powieść ze względu na jej przesłania. Wszyscy zasługują na szacunek. Prawdziwe uczucia: miłość, empatia, zrozumienie przełamują bariery najbardziej opornych i sprawiają, że otwierają się na nie wszystkie serca. "Tajemniczy ogród" to według autora serce człowieka, w którym znajduje się nieprzebrane bogactwo uczuć i emocji.
Osoby niepełnosprawne tak jak pozostali ludzie posiadają każdy swój indywidualny „Tajemniczy ogród”. Trzeba zrobić zdaniem Zofii Piotrowskiej wszystko, aby ten „ogród” otworzył się na otaczającą rzeczywistość i ukazał swoje piękno. Ten cel przyświecał organizatorom i służą jemu również spotkania z takimi ludźmi jak bohaterka powieści Burnetta.
Uczestnicy
 / Fot. Jerzy JastrzębskiW plenerze wzięło udział 40 niepełnosprawnych uczestników. W sprzęt malarski zostali oni zaopatrzeni przez PCPR w Legionowie, organizacją wydarzenia zajął się Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. W plenerze uczestniczyli również pozostali organizatorzy Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowa i Powiatu Legionowskiego w ramach których zrealizowano IV Plener Malarski „Chodź pomaluj mój świat Adeptów sztuki malarskiej wspierali zawodowi malarze oraz liczna grupa wolontariuszy z Europejskiego Niepublicznego Gimnazjum Językowego w Legionowie. To wydarzenie odbywało się w centrum miasta przed ratuszem i oglądali je liczni mieszkańcy miasta.
Artystyczne efekty działania
-Temat, który zaproponowaliśmy uczestnikom-mówiła Zofia Piotrowska- jest ważny pobudza wyobraźnię. Jest również  / Fot. Jastrzębski Jerzybezpieczny. Jednym z bohaterów powieści jest „niepełnosprawny” chłopiec, który przechodzi przemianę. Z tym tematem większość uczestników była zapoznana oglądała adaptację przywołanej powieści Burnetta w reżyserii Cezarego Domagały w teatrze Rampa w Warszawie. Otoczenie i atmosfera chwili pozwoliła malującym otworzyć się i znaleźć w swoim  / Fot. Jerzy Jastrzębskitajemniczym ogrodzie.- dodała.

Zdaniem biorących udział w plenerze malarzy powstało wiele prac dojrzałych, jak stwierdza Zofia Piotrowska „intuicyjnie wyczutych”. Malowanie w grupie motywuje, mobilizuje i daje szanse podejrzenia warsztatu innych, uczenia się nowych technik.Organizatorzy już na spotkaniu przed plenerem dyskutowali możliwość zmiany formuły pleneru, aby jeszcze lepiej wykorzystać możliwości jakie daje ta forma artystyczna.
Jeszcze przed wakacjami
Z kalendarza Dni Osób Niepełnosprawnych wynika, że wkrótce - już 22 maja 2015 r odbędzie się Legionowska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży, a 18 czerwca Czerwcowe Spotkanie w ogrodzie DPS Kombatant Legionowo.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.