Facebook Google+ Twitter

IV Praska Gala Boksu: Starbała lepszy od Makara

Michał Starbała wciąż niepokonany na zawodowych ringach. W pojedynku wieczoru warszawskiej gali pewnie rozprawił się z Białorusinem Dzianisem Makarą.

Oficjalny plakat promujący galę. / Fot. http://www.praga-pn.waw.plDecyzja sędziów była jednogłośna. Zwycięzcą zakontraktowanej na cztery rundy walki okazał się Michał Starbała (5-0, 0 KO), który był tego wieczoru zdecydowanie lepszy od reprezentanta Białorusi - Dzianisa Makary (2-5-1, 2 KO).

Dominacja Polaka była widoczna już od pierwszego gongu. Dzianis Makara wyraźnie nie mógł znaleźć sposobu na świetnie boksującego przeciwnika, koncentrując się głównie na defensywie. Mimo iż kilka kombinacji z kontry mogło przysporzyć mu aplauzu wśród publiczności to z każdą kolejną sekundą 29-letni Starbała był bliższy zwycięstwa.

W ostatniej rundzie pojedynku Białorusin wreszcie padł na deski. Szybko jednak wstał i kontynuował pojedynek, wykazując się przy tym prawdziwym hartem ducha. W efekcie o wyniku pojedynku - mimo usilnych starań Polaka, chcącego wygrać po raz pierwszy w karierze przez KO - zadecydować miały punkty z sędziowskich kart. Cały obraz walki nie pozostawiał jednak złudzeń, a decyzja o zwycięstwie Starbały była jedynie formalnością.

Podczas sobotniej gali odbyły się również cztery pojedynki amatorskie, w których zobaczyliśmy również przedstawicielki płci pięknej. W pojedynku pań lepsza okazała się Ewa Brodnicka (Feniks Warszawa), która jednogłośną decyzją sędziów pokonała Ewę Gawędę (Carbo Gliwicie). Swoją walkę wygrał również Wojciech Sobierajski (Feniks Warszawa), który pewnie wypunktował Michała Łoniewskiego (Kontra Elbląg). O dużym szczęściu może mówić natomiast Wojciech Kozyra (Feniks Warszawa). Wprawdzie wygrał z Marcinem Gnozą (Boxing Sokółka), lecz zdania sędziów były podzielone. Jakichkolwiek złudzeń nie pozostawił z kolei Mateusz Tryc (Feniks Warszawa), któremu niemal udało się posłać Michała Wiembrockiego (Boxing Sokółka) na deski.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.