Facebook Google+ Twitter

IV Przegląd Twórczości. Legionowscy twórcy w Pułtusku

W dniu 10 kwietnia 2015 w pułtuskim kinie Narew odbył się wernisaż IV Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych powiatu legionowskiego.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiUroczystego otwarcia dokonała Beata Jóźwiak wicestarosta powiatu pułtuskiego przy współudziale dyrektor PCPR z Legionowa, Anny Kaczmarek. Legionowscy uczestnicy uroczystości zaprezentowali gospodarzom szeroki wachlarz swoich zainteresowań artystycznych.

Przegląd form scenicznych
Łzy wzruszenia wywołała „Alicja w Krainie czarów” w wykonaniu zespołu Mobilni z Serocka. Jest to opowieść o marzeniach / Fot. Jerzy Jastrzębski ,uczuciach i emocjach uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy . Na ekranie bohaterzy opowiadają o sobie , przedstawiają się , mówią o swoich marzeniach, bawią się. Na scenie wyrażają swoje emocje za pomocą gestów, słów, czy też rekwizytów teatralnych. Wzrusza pełnia człowieczeństwa, przepełniona autentyzmem wypowiedzi. Uczestnicy nie grają , ale prezentują siebie, dzielą się sobą. Jest to wzruszająca opowieść o ludziach i ich życiu. Nic dziwnego, że prezentowany występ został nagrodzony Grand Prix tegorocznego przeglądu.
Nie mniejsze uznanie zdobyli soliści i aktorzy z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa. Tomasz Idziak-Szkodziński i Jakub Piłatowicz za wykonanie utworu „Tanie dranie’ oraz Krzysztof Czapliński za utwór „What a wonderful world”. Serca gości podbiła grupa teatralna Bajka opowieścią „Brzydkie kaczątko”.

Przegląd twórczości plastycznej
A po przeglądzie scenicznym nastał czas na pokazanie gospodarzom dorobku plastycznego. I tutaj organizatorzy Dni Osób  / Fot. Jerzy JastrzębskiNiepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego mają się czym pochwalić. Wystawa prezentuje wiele technik. Zdjęcia , rzeźby, rysunki, obrazy również prace wykonane z prasowanej słomy. Jest co oglądać i czym się cieszyć.
Całość prezentacji powiatu legionowskiego nasuwa wiele wniosków. Osoby niepełnosprawne mają dużo do przekazania społeczeństwu i pragną być wysłuchane. Przekaz ten jest jasny i ciekawy, bo adresowany do wszystkich zmysłów odbiorcy. Jak podkreśliła Anna Frejlich, dyrektor pułtuskiego PCPR cieszy to, że co roku poszerza się krąg ludzi pragnących wysłuchać tego wołania.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiPrezentacja dorobku artystycznego twórców niepełnosprawnych przynosi zaszczyt terapeutom nauczycielom, rodzinom oraz władzom samorządowym. Jest dowodem na to , jak wiele wysiłku wkładają niepełnosprawni, aby zostać wysłuchanymi.
Już 21 kwietnia 2015 roku twórcy z powiatu pułtuskiego zaprezentują swoje osiągnięcia w Legionowie. Mam nadzieję ,że wystawy zarówno w pułtuskim kinie Narew jak w legionowskiej galerii „Ratusz” przyciągną rekordową liczba gości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.