Facebook Google+ Twitter

IV Przegląd Twórczości w Legionowie - Święto Twórców

20 marca 2015 roku w ratuszu spotkali się wszyscy twórcy- uczestnicy IV Przeglądu Twórczości odbywającego się w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiDzień ten jest bardzo ważny. Jest to święto twórców, ich rodzin, terapeutów, nauczycieli. Do konkursów przygotowywali się od kilku miesięcy. Udział w nich motywuje do terapii i nauki. Przygotowanie prac na określonym poziomie wymaga czasu i wysiłku. Efekt końcowy podkreśla tylko znaczenie terapii przez sztukę w życiu uczestników przeglądów twórczości.

Wspaniała praca nagrodzona

 / Fot. Jerzy JastrzębskiW tym roku nagrody główne w Konkursie Form Teatralnych i Medialnych ufundowali patroni Dni Osób Niepełnosprawnych. Nagrodę Grand Prix ufundował i wręczył prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski Grupie „MOBILINI” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku za wyjątkowy zaskakujący spektakl pt. „Alicja w krainie czarów”. W kategorii – Grupy wokalno- muzyczne za wykonanie „Tańca z bykiem” nagrodę ufundował starosta Legionowski Jan Grabiec, a w jego imieniu wręczył ją artystom z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak W kategorii Soliści - młodsi jury przyznało I miejsce dla Krzysztofa Dudy z grupą Legionutki za wykonanie utworu „Marzenia się spełniają”, a w grupie dorosłych I miejsce dla Krzysztofa Czaplińskiego  / Fot. Jerzy Jastrzębskiza wykonanie utworu pt. „What a wonderful world”. W konkursie plastycznym przyznano nagrody i wyróżnienia w kategoriach; fotografia, malarstwo, rzeźba. W konkursie literackim ”Jesteśmy razem„ jury przyznało pierwsza nagrodę Magdalenie Dytrych za pracę „Szklane oczy”, druga nagroda przypadła Magdalenie Otowskiej za utwór „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, trzecie miejsce (ex aequo) zajęły: Anna Wyszyńska za utwór „W kalejdoskopie”, Natalia Raczyńska za „Paradoks życia”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy z podziękowaniami i cenne upominki.


Powody do radości
 / Fot. Jerzy JastrzębskiOrganizatorzy cieszą się, że na konkursy wpłynęła rekordowa liczba prac. Wzięło w nich udział 200 uczestników, o 50 więcej niż w ubiegłym roku. To jedna z przyczyn dobrych nastrojów wśród organizatorów. Z roku na rok wzrasta jakość przesyłanych na konkursy prac. Zmienia się wyjątkowo szybko jakość pokazów scenicznych. Każdy z nich jest dopracowany. Dobór repertuaru, scenografia , stroje i dopracowane wykonanie to elementy, które zapewniają sukces. Również prace plastyczne są coraz wyższej jakości. Widać w nich dbałość o szczegóły i ukryte nich zamysły autorów. Wzrasta poziom wykonania. Innym powodem do optymizmu jest udział w konkursach dzieci i młodzieży ze szkół legionowskich. Zwiększa się również zainteresowanie władz samorządowych i lokalnej społeczności sprawami osób niepełnosprawnych. Uroczystość przy współudziale innych organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, a zaskakująco sprawnie przeprowadził dyrektor tego ośrodka Andrzej Sobierajski.

Następne wydarzenia
Już 10 kwietnia 2015 roku odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej IV Dni Osób Niepełnosprawnych z Legionowa w Kinie Narew w Pułtusku. Legionowska wystawa dostępna będzie dla zwiedzających od 10 do 24 kwietnia . A 21kwietnia w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie nastąpi otwarcie wystawy twórczości osób niepełnosprawnych z Pułtuska i powiatu Pułtuskiego. Termin wystawy – 21.04 – 8.05.2015.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.