Facebook Google+ Twitter

IV RP nie jest solidarna!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-26 16:17

IV RP według pięknie przygotowanych spotów reklamowych miała być podobno strasznie solidarna. Ja tej solidarności nie widzę. Posłowie zajmują się bzdetami, a bieda jak była, tak jest. Niskie płace i bezrobocie też bez zmian.

Rzeczywistość dla nas, pracujących, uczących się, zabieganych ludzi bywa zaskakująca.

 


Częstochowa. Jasnogórska. Niedaleko Teatru im. Adama Mickiewicza wałęsa się 40-letni mężczyzna. - Daj pan na bułkę - prosi. - No daj pan, nie jadłem dwa dni. Z dużym powątpiewaniem (co do wiarygodności tego człowieka) daję mu parę groszy. - Pewnie kupi sobie wino - myślę. Ale nie. Za moment wraca z kanapką i jeszcze raz dziękuje. - Wie pan, nawet smaku nie czuję, tyle czasu nie jadłem. Nie mam pracy - opowiada.

Częstochowa. Okolice Jasnej Góry. Wino leje się strumieniami (i bynajmniej nie mszalne). - Tyle nam pozostało - mówią ironicznie alkoholicy.

Łódź. Piotrkowska. Do jednego z McDonaldów wchodzi usmolony 35-latek. - Proszę kup mi coś za 2 złote - mówi. Za moment wchodzi drugi, znacznie młodszy. - Zbieram pieniądze na jedzenie, może chciałbyś się podzielić? - pyta. - Nic nie jadłem od rana - twierdzi.

Łódź. Supermarket poszukuje pracowników. Oferuje pół etatu (4 godziny dziennie), po 4 złote za godzinę. Pracując 31 dni w miesiącu można zrobić... niecałe 500 złotych. - Jak ktoś nie ma za co żyć, nie powinien wybrzydzać - komentują złośliwi.

Radomsko. ul. Leszka Czarnego. - Postanowiłem wyjechać - mówi znajomy. - Dlaczego? - pytam. - Wyjeżdżam do Irlandii, bo za to samo co tutaj dostaję, zarobię dziesięć razy więcej - opowiada. - Jak się dowiedzieli ile zarabiam w Polsce, to nie chcieli mi uwierzyć...

"Budowniczy" IV RP mają jednak inne zmartwienia.

Warszawa. Wiejska. 40 mln zł pójdzie na Świątynię Opatrzności Bożej.
Warszawa. Wiejska. Poseł Marian Piłka "wypracowuje" projekt ustawy, który zakłada że z Polski musi całkowicie zniknąć pornografia.
Warszawa. Wiejska. Liga Polskich rodzin chce zakazać używania znaku marihuany np. na ubraniach.
Warszawa. Wiejska. Od 2,5 do 3 mln zł może kosztować organizacja i kampania wyborcza, jeśli dojdzie do ponownych wyborów w stolicy

Czy tak ma wyglądać "Polska Solidarna"?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.01.2007 18:42

i tak wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst moim zdaniem pod hasłem "ponarzekajmy". Każdego dnia i pod każdą szerokością georaficzną i zawsze można "ponarzekać". Plus dla Tomka. Niezręcznie dawać minusa, ale na zachętę dam. Czekam na teskt, a nie zwykłe narzekanie. Szkoda życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2007 19:24

Prawda, prawda Panie Tomku... Taki właśnie burdl teraz jest w tym naszym wspólnym, europejskim domu... Wszystko to słowa, słowa, słowa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle że rzeczywistość w Twoim w tym tekście jest skrajnie uproszczona i czarno-biała. Nie podałeś w zasadzie żadnego sensownego argumentu na poparcie swojej tezy (nie dociekam teraz, czy słusznej). Stąd pisałem o demagogii. A o tendencyjności wspomniałem dlatego, że bardzo łatwo w ten sposób zestawić sobie obrazki z ulicy i parę jakichś pomysłów rządzących. Ale nie ma to przesadnie wiele wspólnego z rzeczywistością, o której piszesz. Wiadomo, że jest wiele osób biednych. I wiadomo też, że należałoby wprowadzić rozwiązania, pozwalające je z tej biedy wyprowadzać. Tyle że sprawa jest wieloaspektowa i brak działań ze strony władz nie jest tu jedynym problemem. Kończąc - jasne, można taki rozdźwięk między światem elit a światem przeciętnego człowieka (choć akurat z przeciętnym nie jest jeszcze tak źle) pokazać - ale wpadając w pułapkę łatwego, przyjemnego i płytkiego krytykanctwa, krytyka sama się dyskredytuje i sprawia, że sensowna debata nie może nastąpić. Tyle :). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.01.2007 18:33

Witam. Dzieki za dobre i zle slowa. Tomek: nie chodzi tu o demagogię ani tendencję. Chodzi o zestawienie dwóch światów - rzeczywistych ,prawdziwych problemów (nie jedz przez parę dni to się przekonasz) z BZDETAMI, którymi karmią nas budowlańcy IV RP. To nie ja, a politycy grają na emocjach. Dziękuję wszystkim za komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię takich tekstów. Artykuł jest demagogiczny i tendencyjny. Niby prawda, a jednak nie do końca... Mogę się nie zgadzać z polityką rządu, może mi się nie podobać istnienie biedy, ale stosowanie takich tanich środków, granie na emocjach, z którego wyciąga się fałszywe wnioski, moim zdaniem nie przystoi. Nawet jeżeli rozumiem intencje (czyli że rządzący powinni zająć się reformami, a nie bzdetami), to nie potrafię zaakceptować takiego stylu dyskusji. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Szymonie. Pan raczy przesadzać. Ktoś pewnie napisze. Ktoś o odmiennych poglądach. Przyklaśnie mu ta połowa o poglądach do niego zbieżnych. Równie dobrze kto inny napisać może ksiegę III RP albo ksiege pochwalna IV RP. Tak na zdrowy rozum!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś kiedyś napisze "Księgę IV RP". Na miejscu obecnych rządzących nie chciałbym jej czytać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mi sie podoba artykuł to sa nie roby w sejmie na wiejskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.