Facebook Google+ Twitter

IV Targi Gołębi Pocztowych w Sosnowcu

"Żylasty Syryjski", "Sotobanka Francuska" to nie nazwy przysmaków kuchni świata, ale gołębi - wiedzą o tym ci, którzy w ubiegły weekend zawitali do Sosnowca, aby brać udział w IV Międzynarodowych Targach Gołębi Pocztowych.

Podczas wystawy miały miejsce 61. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych oraz
Salon Gołębi Rasowych. Zwiedzający mogli podziwiać najpiękniejsze okazy gołębi, uzyskać informacje dotyczące metod szkolenia tych ptaków oraz posłuchać ciekawych wykładów związanych z tematyką hodowli.

Na targach miały również miejsce eliminacje do Olimpiady Gołębi Pocztowych. Wydarzenie to jest od kilku lat koronną imprezą organizowaną przez sosnowieckie centrum. Dla wystawców i hodowców impreza ta ma charakter marketingowy - pozwala zaprezentować najcenniejsze okazy, nawiązać nowe znajomości handlowe, dla miłośników gołębi, których na Śląsku nie brakuje, jest okazja to podziwiania niespotykanych na co dzień odmian tych ptaków.
Warto wspomnieć, że niektóre oglądane przez nas okazy były wyceniane na kwoty wahające się od 10 do 100 tysięcy!

Wystawa co roku cieszy się niezmienną popularnością, jak podawał w oficjalnym komunikacie dyrektor ds. marketingu Nikodem Zygadło: "w ubiegłym roku halę odwiedziło 20 tys. osób". Receptą na sukces jest zapraszanie czołowych wystawców nie tylko z Polski, ale i z innych krajów europejskich: Belgii, Czech, Holandii, Węgier.

Mieszkańcy Sosnowca są przychylnie nastawieni do organizowania tego typu przedsięwzięć, gdyż pozwala to na promowanie zarówno miasta, jak i regionu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tez zaliczyłam te targi. Pytanie konkursowe brzmi - ile kosztuje najdroższy gołąb świata i w ktorym kraju się znajduje?
Znam odpowiedz , bo przeprowadziłam wywiad z Prezesem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.