Facebook Google+ Twitter

IV targi Press Photo Info z Millerem w roli głównej...

Targi odbyły się w Warszawie przy ul. Foksal 3/5, a zorganizowane zostały przez Klub Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Spotkanie skierowane było głównie do zawodowców, zajmujących się fotografią prasową.

W studiu KONIECKROPKA na fotografów czekały dwie modelki, które można było oświetlać lampami Elinchrom, dystrybuowanymi przez firmę MILSO. / Fot. Łukasz ZawadzkiPodczas targów odbyły się prezentacje m.in. Polskiej Agencji Prasowej (PAP), która przygotowała multimedialny pokaz najlepszych zdjęć agencji. Firma "Canon" zaprezentowała nowe, profesjonalne aparaty EOS 1D Mark III oraz EOS 1Ds MarkIII. Firma "Nikon" pokazała aparaty D3 oraz D300, "jeszcze ciepłe", prosto z taśmy montażowej. Został też zaprezentowany nowy model telefonu firmy "Nokia" z wbudowanym aparatem cyfrowym 5 mln pikseli.

Najciekawszym punktem targów był jednak bez wątpienia pokaz zdjęć Krzysztofa Millera (fotoreportera Gazety Wyborczej). - Byłem pewien, że tę prezentację będę miał dla studentów szkoły dziennikarskiej. Dlatego przygotowałem przekrojową dosyć prezentację swoich zdjęć. Nie byłem przygotowany na taką rozmowę na temat fotografii, slajd show interaktywny w trakcie pokazu i rozmowy o zdjęciach. A tutaj są same wygi fotografii widzę, moi koledzy. Jestem strasznie zestresowany - powiedział Krzysztof Miller.

Firma Sigma zaprezentowała szeroką gamę obiektywów. Tutaj akurat efekt uzyskany dzięki Sigmie 8mm f/4. / Fot. Łukasz ZawadzkiNa początek zostało zaprezentowane pierwsze zdjęcie pana Krzysztofa dla "Gazety Wyborczej". Pochodziło z 1989 r. i przedstawia Okrągły Stół widziany z góry. Ciekawa historia wiąże się z drugim wyjazdem fotograficznym pana Krzysztofa poza granice naszego kraju. - Był taki trudny wyjazd do Rumunii. Żaden fotoreporter nie chciał się zgodzić. Był to akurat czas Bożego Narodzenia. - opowiadał Krzysztof Miller. - Mogliśmy obejrzeć jego zdjęcia z gabinetu Ceausescu w trakcie, gdy uczestnicy przewrotu przyglądali się w telewizji egzekucji dyktatora.

Na koniec Krzysztof Miller opowiedział o jednym z niebezpiecznych zdarzeń podczas pracy - Trafiliśmy na linię frontu czeczeńsko-rosyjskiej wojny. Były tam takie dołki, metr na metr. Ja z Wojtkiem Jagielskim; każdy miał swój dołek. Rosjanie odpowiadali ogniem moździerzowym. Pociski wpadały też do dołków. Jagielski twierdzi, że siedzieliśmy tam 3 godziny, a ja twierdzę że 45 minut. Jeżeli pocisk nie wpadł do dołka, człowiek był uratowany. Siedzieliśmy w takim miejscu i nie zrobiłem ani jednego fajnego zdjęcia... - publiczność przyjęła to gromkim śmiechem i w miłej atmosferze spotkanie dobiegło końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcale nie są gorsze tak jak to się kiedyś utarło, masz D3 więc na bogato mówisz :-] ja mam marne D70s...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2007 23:55

Łukasz, też kupiłem sobie Sigmę bardzo jasną i szerokokątną (ale nie rybią) - ale jeszcze nie mam zdania po kontaktach z Nikkorami, poczekam kilka dni na mojego D3 i pełen kadr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta mała pchła była warta więcej niż moje body :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajna relacja(+), zazdroszczę możliwości pstryknięcia taka sigmą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2007 11:54

+++ Polecam ksiazke "Mistrzowie w Obiektywie" jest tam wywiad min z Krzysztofem Millerem GW i Czarkiem Sokolowskim z AP

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2007 10:57

+ bo co innego mogę Ci dać :P dobrze ze mnie tam nie było, zanudziłabym sie :P ciekawy artykuł :) powinno być więcej fotek :P ale nie modelek :P :*

Komentarz został ukrytyrozwiń

JWW - można było podpiąć pod własne body jednen z obiektywów sigmy. Więc pokazałem jeden z ciekawszych efektów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

brawo za news -pozazdrościć możliwości posłuchania Krzysztofa Millera na żywo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.