Facebook Google+ Twitter

IV Zamojskie Muzykalia zakończone

W sobotę zakończyły się trwające dwa dni, IV Zamojskie Muzykalia, czyli spotkania z muzyką dawną.

Orkiestra pierwszego stopnia Wielkich Schodów zamojskiego Ratusza / Fot. Tadeusz KowalskiW dwóch, świeżo odrestaurowanyh wnętrzach Bramy Lubelskiej i Bramy Szczebrzeskiej przez dwa dni rozbrzmiewały dźwięki muzyki dawnej. Publiczności zaprezentowały się trzy zespoły. Nie ten Dzień - NTD to grupa przyjaciół zafascynowanych śpiewem chóralnym. Wykonują muzykę szeroko rozumianego, wielokulturowego pogranicza Polski, ale też inne gatunki - np. muzykę renesansową, sakralną.

Orkiestra pierwszego stopnia Wielkich Schodów zamojskiego Ratusza, mimo nieco żartobliwej nazwy, wykonuje muzykę jak najbardziej poważną. Zespół tworzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zamościu, a jego założycielem i dyrygentem jest p. Leszek Firek. W ich wykonaniu mogliśmy wysłuchać kilkunastu kompozycji, począwszy od renesansu do niemal współczesności. Mimo młodego wieku należą się im ogromne brawa za znakomity występ.

Zespół Muzyki Dawnej "Capella all Antico" istnieje od 1983 r. i działa przy Zamojskim Domu Kultury. Jego założycielem i kierownikiem artystycznym jest p. Krzysztof Obst. Zespół jest jednym z czołowych polskich zespołów amatorskich prezentujących muzykę epoki średniowiecza i renesansu oraz grających na dawnych instrumentach. Jego występy zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. Tegoroczne Muzykalia jak zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem, tak więc do zobaczenia za rok.
Orkiestra pierwszego stopnia Wielkich Schodów zamojskiego Ratusza / Fot. Tadeusz Kowalski"Capella all Antico" / Fot. Tadeusz Kowalski"Capella all Antico" / Fot. Tadeusz KowalskiBrama Lubelska / Fot. Tadeusz KowalskiBrama Szczebrzeska / Fot. Tadeusz Kowalski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.