Facebook Google+ Twitter

IV Zjazd absolwentów „Łokietka” w Radziejowie

Jest 15 czerwca 2013 roku otwarto szeroko Liceum Ogólnokształcące w Radziejowie, które w tym dniu gości zarówno absolwentów jak i swoich sympatyków z okazji jubileuszu 75- lecia Łokietka.

LO Radziejów / Fot. Karol SzmagalskiBędąc w tych obiektach nie sposób nie pospacerować po nich. Przybyli mieli okazję to zrobić, oprowadzani przez jej Dyrektora Pana Grzegorza Sobczaka, bądź inne osoby .W czasie spaceru w licznych rozmowach podkreślano, że w szkole dzięki dyrektorowi Grzegorzowi Sobczakowi mającemu znakomitą smykałkę do skupiania wokół swoich inicjatyw i pomysłów zarówno załogę tej szkoły jak i wielu innych trzeba oddać duży hołd za to, co zrobił i zamierza zrobić. Wszędzie widoczny ład, porządek w wychodzenie naprzeciw nowym wyzwaniom.

Nie sposób w tej podniosłej atmosferze uroczystości pisać o wielu dokonaniach ale warto kilka istotnych spraw przypomnieć:

Grzegorz Sobczak / Fot. Karol Szmagalski„Zacznę od tego ,że Pan Grzegorz Sobczak został dyrektorem od września 1991 roku i funkcję tę pełni do dziś.

Moim zdaniem i nie tylko moim do najważniejszych spraw należą:

Festiwal Piosenki Francuskiej / Fot. Karol SzmagalskiLiceum Ogólnokształcące im. Wł. Łokietka w Radziejowie od lat organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej adresowany do uczniów szkół ponad gimnazjalnych,

Od 1994 roku organizowane są przez radziejowskie liceum festiwale piosenki francuskiej dla uczniów szkół średnich. I Festiwal odbył się 14 lutego 1994 roku w ramach organizowanych wówczas w Szkole prezentacji artystycznych „Pro Arte”. Festiwal jest niewątpliwie przedsięwzięciem, które świadczy o tym, że radziejowskie liceum nie tylko troszczy się o sprawy dydaktyczne i rozwój intelektualny uczniów, ale ma ambicje działania na rzecz rozwoju kultury, promowania Szkoły i miasta. Dzięki temu konkursowi LO w Radziejowie nawiązało liczne kontakty ze szkołami średnimi z całej Polski. Od 1999 roku (VI Festiwal) impreza ma rangę ogólnopolską. Odtąd też zwykle przewodniczącym jury jest znana postać polskiego świata muzyki rozrywkowej, piosenkarz czy kompozytor.

Budowa i odsłonięcie pomnika Patrona Szkoły, Władysława Łokietka w dniu 27.IX.2008 r.,Pomnik Patrona Szkoły Wł. Łokietka / Fot. Karol Szmagalski

Sala Gimnastyczna / Fot. Karol SzmagalskiBudowa sali gimnastycznej ( 12 lutego 1993 r. oddano do użytku obok sali także aule i dwie klasy lekcyjne),


III Zjazd Absolwentów odbył się 27 września 2008 r. Liceum obchodziło w tym roku 70 - lecie swojego istnienia. / Fot. Karol SzmagalskiZorganizowano w czerwcu 1998 r. pierwszy Zjazd Absolwentów i co pięć lat kolejne,

Przygotowanie do otwarcia Galerii i wystaw obrazujących historię : szkoły, miasta i regionu,Galeria historii szkoły / Fot. Karol Szmagalski

Majka Jeżowska / Fot. Karol SzmagalskiWystęp Majki Jeżowskiej / Fot. Karol SzmagalskiCzy też niedawny koncert Majki Jeżowskiej – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, jaki miał miejsce 13 czerwca br. To efekt udziału w konkursie na projekt najbardziej oryginalnej laleczki, uszytej w ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata” w którym to pierwsze miejsce w tym plebiscycie zajął Zespół Szkół i Placówek im. W. Łokietka w Radziejowie.

Astrobaza / Fot. Karol SzmagalskiSystematyczne remonty obiektów ,które przyczyniły się do tego ,że szkoła jest miejscem gdzie można z przyjemnością pogłębiać wiedzę i jest wizytówką dla miasta.”

Organizatorzy zaproponowali bogaty program obchodów.

Program obchodówA oto reportaż z tego zjazdu.


Absolwenci / Fot. Karol SzmagalskiNa spotkanie obok władz przybyło wielu absolwentów, którzy podczas spaceru po obiektach jak i przy spotkaniach koleżeńskich z rozrzewnieniem wspominali , odświeżali dawne znajomości, wspólnie rozmawiali i rozczulali się nad historiami, które po latach wciąż pamiętają.

Kościół Farny Msza Św. / Fot. Karol SzmagalskiCmentarz w Radziejowie / Fot. Karol SzmagalskiUczestniczyli w Mszy Świętej w Kościele Farnym, oddali hołd na miejscowym cmentarzu zapalając znicze na grobach nauczycieli jak i koleżanek i kolegów, którzy tu spoczywają.

Na dziecińcu LO / Fot. Karol SzmagalskiUczestniczyli w części oficjalnej Zjazdu na dziedzińcu szkoły , gdzie wysłuchali okolicznościowych wystąpień. Dużą atrakcją, budzącą wspomnienia z minionych lat były spotkania poszczególnych roczników z nauczycielami w salach lekcyjnych. Był wspólny grill, a przy nim kolejne rozmowy, wspomnienia. Uczestniczyli w wieczorze Galii XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskie gdzie wysłuchali Festiwal Piosenki Francuskiej / Fot. Karol Szmagalski"Ogłoszenia werdyktu XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej" jak laureatów.

Astrobaza / Fot. Karol SzmagalskiUczestniczyli w nocnym pikniku astronomicznym.

Albumy fotek:
Kościół Farny - Msza Święta
Cmentarz w Radziejowie
Część oficjalna Zjazdu
Festiwal Piosenki Francuskiej
Dla grupy chętnych zorganizowano także „Bal Absolwenta” w sali gimnastycznej, który aktualnie trwa.

Spacer po LO RadziejówWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.