Facebook Google+ Twitter

Iwona Schymalla: Rozstaję się z telewizją

"Rzeczpospolita" opublikowała publiczne oświadczenie odwołanej w piątek dyrektor Jedynki. Po 20 latach pracy Iwona Schymalla odchodzi z telewizji.

 / Fot. Flickr, CC BY-SA 2.0 / Wikipedia– "Rozstaję się z telewizją. Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano" - tłumaczyła 21 listopada Iwona Schymalla. Nie przyjęła proponowanego jej stanowiska redaktora odpowiedzialnego w Jedynce. Po prawie 20 latach odeszła z telewizji.

Rzeczpospolita jako pierwsza opublikowała publiczne oświadczenie Schymalli, w którym zarzuca ona władzom telewizji m.in. "najazd politycznego pionu jednego z resortów (wraz z żonami), który statutowo nie zajmuje się praktyką komercyjnej działalności spółki medialnej".

Pisze ponadto, iż "niedopuszczalną praktyką tego „zespołu” jest narzucanie dyrektorom anten - bez ich wiedzy i zgody - zastępców i podwładnych, za których pracę i kompetencje wspomniani dyrektorzy ponoszą merytoryczną odpowiedzialność". Schymalla nawiązuje tu do grona osób, które trafiły do TVP z ministerstwa kultury: Juliusza Brauna, Jacka Wekslera, Elżbiety Ponikło czy Iwony Radziszewskiej, podaje Rzeczpospolita.

Była dyrektor Jedynki twierdzi także, że w telewizji od lat obserwowała „praktykę najazdów na TVP grup politruków, powołujących się na wpływy „publicystów" lub „medioznawców", którzy po sparaliżowaniu struktur firmy brakiem kompetencji, nepotyzmem i kumoterstwem powracają do uprawianego wcześniej procederu niewybrednych ataków i spekulacji personalnych deprecjonujących rynkową pozycję instytucji".

Oświadczenie Iwony Schymalli możesz przeczytać tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Oświecony
 • Oświecony
 • 01.12.2011 23:39

A ludek niech łoży na ten folwark abonament, by mieli o co walczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żega
 • Żega
 • 23.11.2011 11:45

Oj, Dorotka! Taka duża, a trzyma się Cię głupotka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.11.2011 21:13

Nie od dziś wiadomo, że kobiety potrafią lepiej kląć od mężczyzn. Pani Dyrektor(ka) i Redaktor(ka) TVP S.A. nie powiedziała nic nowego... To jest tylko echo słów pobrzmiewających cicho i nieśmiało na telewizyjnych korytarzach gmachu przy ulicy Woronicza 17. Feudalizm w stosunkach służbowych i chorobliwa zależność ludzi od kaprysów zwierzchnika, to jedna z wielu cech pracy w tej nad wymiar rozrośniętej instytucji. Otarłem się o nią przed laty i do dzisiaj dostaję gęsiej skórki, kiedy jestem zmuszony cokolwiek tam załatwiać. Brrrr!

Komentarz został ukrytyrozwiń
GOROL
 • GOROL
 • 22.11.2011 19:17

GLUPIUTKIE TO GLUPIUTKIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
kapelan
 • kapelan
 • 22.11.2011 17:31

Ffrrrrr ... przeleciałem... !

Komentarz został ukrytyrozwiń
dorotka
 • dorotka
 • 22.11.2011 17:30

A idź kobieto w pizdu i nie wracaj ! A po drodze niech cie jakiś kapelan przeleci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.