Facebook Google+ Twitter

Iwona Skowron-Dobrowolska. Wystawa "Obecność" w galerii "Schody"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-25 09:41

Powrót do malarstwa po latach przerwy jest tak trudny, że prawie niemożliwy, mam na myśli malarstwo, nie malowanie. Po roku pracy i po uzyskanych rezultatach widać, że pani Iwonie uda się i nieraz jeszcze przyjemnie mnie zaskoczy. Obrazy Iwony Skowron-Dobrowolskiej oglądać można od 30 kwietnia do 11 maja w warszawskiej galerii "Schody".

Trudne powroty
Pani Iwona Skowron - Dobrowolska jest osobą wszechstronnie wykształconą plastycznie. Znam jej prace sprzed studiów i pamiętam dyplom pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej. Były to pełne wdzięku linoryty. Przed studiami i na studiach dużo malowała i rysowała i śledząc jej twórczy rozwój uważałem ją za osobę utalentowaną, zdyscyplinowaną i pracowitą, co zapowiadało sukcesy na rynku sztuki. Zaraz po studiach pokazała swoje grafiki na Biennale w Katowicach i na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie i ślad po niej zaginął.

Mniej więcej rok temu odwiedziła mnie i przyniosła teczkę z pracami malarskimi na papierze prosząc o ocenę. Miała w sobie wewnętrzny imperatyw powrotu do malarstwa. Prace, które przyniosła robiły na mnie wrażenie tak jakby osoba, która je namalowała nigdy wcześniej nie miała pędzla w ręku. Prace te były miłe przez swoją skromność i szczerość, ale w ostatecznym wyrazie amatorskie.
Pod koniec 2011 roku Pani Iwona zaprosiła mnie do swojej pracowni i zobaczyłem kilkadziesiąt obrazów, już pierwsze spojrzenie było bardzo pozytywne, były to pejzaże, martwe natury pełne emocji, spontaniczne z zachowaniem poprawności kompozycji i warsztatu malarskiego. Widać było w tych obrazach pracę i chęć znalezienia swojej jednej, tylko jej przynależnej ekspresji.

Powrót do malarstwa po latach przerwy jest tak trudny, że prawie niemożliwy, mam na myśli malarstwo, nie malowanie. Po roku pracy i po uzyskanych rezultatach widać, że Pani Iwonie uda się i nie raz jeszcze przyjemnie mnie zaskoczy, czego jej życzę. Prof. Stanisław Wieczorek

Dodał: Krzysztof Grzelak
Wstęp bezpłatny
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
tel./faks 22 828 89 43
www.facebook.com/galeria.schody
http://www.galeriaschody.pl

Znajdź nas na Google+

(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.