Facebook Google+ Twitter

Iwona Wieczorek. Poseł pyta, co się dzieje w sprawie zaginionej

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-09-08 01:04

Brak wyraźnych postępów w sprawie poszukiwań zaginionej Iwony Wieczorek krytykuje Zbigniew Kozak, pomorski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta wysłał w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 / Fot. NM GdańskChoć w poszukiwaniach nie ustaje i policja, i prokuratura, wciąż nie wiadomo, co stało się z 19-latką z Gdańska, która zaginęła 17
lipca br.

- Dlaczego policja po odnotowaniu zgłoszenia o zaginięciu danej osoby nie przystępuje od razu do działania, tylko występuje w roli rejestratora i dopiero gdy pojawia się np. szum medialny, tak jak w przypadku zaginięcia Iwony Wieczorek, przystępuje do rzetelnego działania? - to jedno z pytań, które w związku z zaginięciem Iwony skierował poseł do Jerzego Millera, szefa MSWiA.

W związku z dużą liczbą zaginięć (według danych Fundacji ITAKA rocznie jest ich 15 tys.), parlamentarzysta proponuje stworzenie instytucji państwowej, która zajmowałaby się rodzinami osób zaginionych. Zadaniem tej organizacji byłoby udzielanie fachowej opieki psychologicznej czy dostarczanie informacji, jakie działania na własną rękę można podjąć w celu odnalezienia bliskich.

Kozak chciałby również, aby nowa jednostka oferowała pomoc w uzyskaniu renty, ustaleniu opieki nad dziećmi oraz, jeśli to konieczne, w przeprowadzeniu procesu uznania osoby zaginionej za zmarłą. Co w sprawie zaginionej Iwony robi policja?

Magdalena Sapkowska

Czytaj także: Rodzice wyłowionego Łukasza w sprawie Iwony

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 09.09.2010 11:53

Gdzie jest nasza Iwonka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
  • ewa
  • 08.09.2010 16:28

panie posle a pan z policja sie obudzil po miesiacu.trzeba było dzialac w pierwszy dzien,statki ,kutry przejrzec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
  • ewa
  • 08.09.2010 09:05

Panie Pośle masz racje zastanawia mnie co robi policja w sprawie Iwony Wieczorek bo sprawa ucichloa na dzien dzisiejszy wydaje mi sie ze nic!!!!!taka jest chyba prawda a to jest bardzo przykre!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.