Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21578 miejsce

Iwona Wieczorek przebywa w Paryżu? "Widziałem ją z dwuletnim dzieckiem"

Pracujący we Francji mieszkaniec Tczewa twierdzi, że pod koniec czerwca widział w Paryżu Iwonę Wieczorek z dzieckiem. Czy zaginiona od prawie trzech lat mieszkanka Gdańska mieszka w Paryżu?

 / Fot. Mat. policjiParyż nowym miejscem zamieszkania gdańszczanki?

Według relacji Mariusza, tczewianina, który pracuje we Francji od ponad roku, Iwona Wieczorek przebywała 30 czerwca wieczorem w restauracji McDonald's przy Polach Elizejskich w Paryżu. "Zauważyłem znajomo wyglądającą blondynkę, była z malutkim, może dwuletnim chłopczykiem-mulatem, nie mogłem skojarzyć kto to, więc dałem sobie spokój" - mówi Mariusz reporterom "Gazety".

Mężczyzna wspomina, iż Iwona Wieczorek zajęła w restauracji miejsce blisko niego i jego przyjaciółki. Tczewianin usłyszał wówczas, że kobieta rozmawia po polsku. Mariusz wspomina, że zorientował się wtedy, iż jest to najprawdopodobniej zaginiona Iwona Wieczorek. Mężczyzna informuje, iż przed wyjazdem z Polski czytał wiele publikacji na temat zaginionej Wieczorek. "Przed wyjazdem z Polski czytałem o niej dziesiątki artykułów, w internecie pełno było jej zdjęć, programy w telewizji" - opowiada Mariusz.

Poszukiwania Iwony trwają od lat

Przełom w śledztwie

Podobieństwo dziewczyny z dzieckiem do zaginionej Iwony Wieczorek nie dawało mężczyźnie spokoju. Zadzwonił wówczas do komisariatu policji w Tczewie. Ci umożliwili mu kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku i matką Iwony - numer telefonu był dostępny w sieci.

Matka Iwony zaczęła szukać kogoś, kto wybiera się do Francji w celu zweryfikowania tej informacji. Jak się okazało, we Francji znajdowała się wówczas Justyna Bereśniewicz, szefowa Stowarzyszenia "Bez śladu", które poszukuje osób zaginionych.

Wizyta w paryskim komisariacie przyniosła zaskakującą informację. Policjanci próbowali znaleźć Wieczorek na liście osób zaginionych, ale okazało się, że jej tam nie ma. "Nie jest poszukiwana, nie mamy podstaw do interwencji" - stwierdzili Francuzi.

Mnożą się tropy, ślady, bzdurne opinie

Innego zdania jest Błażej Bąkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku: "Iwona Wieczorek znajduje się na europejskiej liście osób zaginionych od lipca 2010 r., w czwartek to sprawdzaliśmy. Nie rozumiem, dlaczego w Paryżu miałyby być niedostępne jej dane. Może jakiś błąd? Jesteśmy już w kontakcie z francuską policją w celu sprowadzenia zapisu monitoringu z tej restauracji McDonald's, oczywiście, o ile taki monitoring istnieje" - mówi dziennikarzom "Gazety" Bąkiewicz.

Medialny temat

Sprawą zaginionej Wieczorek interesują się m.in. jasnowidz Krzysztof Jackowski oraz detektyw Krzysztof Rutkowski. Według dziennikarzy "Dziennika Bałtyckiego", Jackowski krótko po zaginięciu gdańszczanki stwierdził, iż dziewczyna nie żyje i że w jej śmierć zamieszane są dwie osoby. W drugiej połowie czerwca tego roku Jackowski został jeszcze raz przesłuchany przez policję. Jasnowidz nie mógł zdradzić żadnych szczegółów związanych z wizytą, ale skomentował, że sprawa wygląda obiecująco.
Czy w sprawę Iwony Wieczorek zamieszany jest policjant?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.