Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29324 miejsce

Iwona Wieczorek. W Trójmieście wciąż poszukują zaginionej

Oczy całej Polski skierowane są na Trójmiasto, gdzie trwają poszukiwania 19-letniej Iwony, która zaginęła nad ranem 17 lipca na nadmorskiej promenadzie między Jelitkowem a Zaspą.

Policja wykluczyła porwanie dziewczyny dla okupu oraz porwanie jej na Zachód, do domu publicznego. Pozostały kolejne dwie możliwe hipotezy, które traktowane są bardzo poważnie.Pierwsza wersja wydarzeń mówi o tym, że Iwona stała się ofiarą przypadkowego napastnika, kogoś miejscowego lub turysty. Jeśli tak było, to dziewczyna prawdopodobnie została zgwałcona, pobita i uwięziona w którymś z okolicznych budynków lub zamordowana i ukryta. Ok godziny 4 nad ranem, na promenadzie pojawia się już całkiem spora ilość ludzi. gdyby Iwona została zaatakowana, zapewne krzyczałaby. W takiej sytuacji policja nie wyklucza użycia przez napastnika paralizatora lub zatkania dziewczynie ust i błyskawiczne wciągnięcie w krzaki.

Czytaj także: Zaginęła 19-letnia Iwona. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Druga wersja to uprowadzenie Iwony przez osobę, którą dobrze znała. Policjanci biorą pod uwagę, że sprawca może pochodzi z towarzystwa, w którym tej nocy bawiła sie nastolatka w Sopocie. Taka osoba musiała wiedzie, że Iwona będzie wracać do domu promenadą. Możliwe jest, że sprawca podjechał samochodem i zaprosił dziewczynę do środka. Dla osoby po całonocnej zabawie perspektywa podwózki pod dom, mogła wydawać sie lepsza niż 20 minut marszu. W tej wersji jednak żywa lub martwa byłaby ukrywana w każdym punkcie Trójmiasta lub poza jego granicami - daleko od rejonu Jelitkowa-Brzeźna, gdzie obecnie trwają poszukiwania.

Kamera trójmiejskiego monitoringu zarejestrowała powrót Iwony do domu. Bosa, przechodziła promenadą obok wejścia nr 63 na plażę w Jelitkowie. System monitoringu zarejestrował również niezidentyfikowanego do tej pory, mężczyznę, który szedł za dziewczyną. Mężczyzna szedł wolnym krokiem, a jego zachowanie sugerowało, że rozglądał się i oceniał sytuację.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

mam pytanie do redakcji czy ten tekst był moderowany bo widzę błąd na błędzie, a co o wynajęcia pana Rudkowskiego popieram Mirka . Każdy rodzic dał by wszystko by odnaleźć swoje dziecko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiek wiesz? Słyszałem o rodzinach które wyprzedają dobytki, zaciągają kredyty żeby tylko znaleźć dziecko. K. Rutkowskiego szanuję i życzę jemu powodzenia, zajęcie się ciężką sprawą to zadbać o swój wizerunek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś kto wynajmuje Rutkowskiego do biednych nie należy... A o ilości ludzi zaginionych czytałem niedawno w serwisie jakąś PAPowską depesze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

K. Kalkowski Ty nie wiesz nic o poszukiwaniach i o ilości ludzi zaginionych, skąd wiesz że ona jest bogata? Działają grupy poszukiwawcze na całym świecie i nikogo nie obchodzi kto jest bogaty, a kto biedny i jaki ma kolor skóry, albo wyznanie religijne. Jeden z autorów W24 zawalił semestr na studiach bo pomaga w poszukiwaniach, całkiem obcego dla niego człowieka miliony ludzi za darmo szukają zaginionych i nie liczą kasy jaką stracili, poświęcając czas i pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pomorzu od lipca zaginęło ponad 100 osób, dlaczego media tłuką tylko tą jedną dziewczynę? Bo jest bogata?? Takich środków (śmigłowiec Straży Granicznej, psy tropiące, płetwonurkowie) nie angażuje się do zniknięcia normalnych osób

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rodziców chłopca nie udało się ustalić do dnia dzisiejszego.

Co do sprawy zaginionej dziewczyny to nie będę wypowiadał się w oparciu o fragmenty informacji jakie płyną z mediów. Szokuje mnie za to inna kwestia. W interncie pojawiło się bardzo wiele komentarzy sugerujących, że to dziewczyna przez swoje zachowanie jest winna tego co mogło zajść. Komentarzy te zioną po prostu jadem. Nie pojmuje w zupełności takiego zachowania.

Co do osoby pana Rutkowskiego, to mam mieszane uczucia. Sądzę, że poszukiwania Iwony są dla niego okazją do przypomnienia o sobie. I tutaj rozumiem policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego, że nie chcą z nim pracować, biorąc pod uwagę pewien styl działania pana R. nastawiony na promowanie własnego "ja".

Komentarz został ukrytyrozwiń

zastanawiają mnie te nierozwiązane sprawy... a znaleziono rodziców chłopca, co jego ciało znaleźli na początku roku?! sprawa ucichła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.