Facebook Google+ Twitter

IX Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim

W piątek, 27 kwietnia 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim przebiegał pod znakiem IX już edycji Dni Ziemi, cyklicznej imprezy edukacyjnej poświęconej działalności na rzecz obszarów cennych przyrodniczo i kulturowo. Imprezę zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu pod patronatem Prezydenta Miasta.

Elżbieta Gerega mówiła o Karkonoskim Parku Narodowym. / Fot. Krzysztof KrzakTegoroczna edycja Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim była poświęcona dwóm parkom narodowym: karkonoskiemu i Gór Stołowych. Już od godzin porannych w sali kina Etiuda można było posłuchać wykładów, obejrzeć filmy i prezentacje multimedialne poświęcone tym urokliwym obszarom naszego kraju. Zaprezentowano "Pół wieku Karkonoskiego Parku Narodowego" w reżyserii Jarosława Moskwy i "Walory karkonoskiego Parku Narodowego" autorstwa Elżbiety Geregi, specjalistki do spraw edukacji KPN. Z kolei jej kolega po fachu, Tadeusz Kandefer z Parku Narodowego Gór Stołowych przedstawił pokaz pod tytułem "W królestwie Ducha Gór Tadeusz Kandefer przybliżył słuchaczom Park Narodowy Gór Stołowych. / Fot. Krzysztof KrzakLiczyrzepy" oraz film Artura Tabora i Wojciecha Kuchty zatytułowany po prostu "Góry Stołowe". Wszystkie te pokazy przydały się uczestnikom otwartego konkursu wiedzy o obydwu parkach, zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Prawdziwą gwiazdą IX Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim okazał się Zespół Folklorystyczny "Karkonosze", działający od 2002 roku w Gruszkowie w powiecie jeleniogórskim pod kierunkiem Tadeusza Kucharczyka. Młodzież z entuzjazmem przyjęła występ ludowych artystów, nagrodziła rzęsistymi brawami, doprowadzając do kilkukrotnych bisów. Podobnie zresztą było wieczorem, gdy zespół zaimprowizował występ przed budynkiem kina, a następnie w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury. Tam nieco starsza publiczność śpiewała wraz z "Karkonoszami" przeboje takie jak "Kareta złota", "Ku ku, ale jaja" czy "Kalina".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, zwłaszcza te piosnki :)) Piękne są Góry Stołowe! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że Świętokrzyskie zagości w innych regionach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ubolewam, że nie mogę posłuchać "babskiej kłapaczki".
To bardzo ciekawe i budujące że Ostrowiec przybliża Sudety. Czy Kudowa lub Karpacz mogą liczyć na rewanż? Świętokrzyskie też ma co pokazać i też potrafi zaśpiewać :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.