Facebook Google+ Twitter

IX Dzień Papieski. "Jan Paweł II - Papież wolności"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-11 09:35

Dzisiejsze obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się mszą świętą w bazylice Św. Krzyża w Warszawie. Odprawi ją arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Tegoroczne hasło Dni Papieskich "Jan Paweł II - Papież Wolności" ma według arcybiskupa wymiar podwójny - dotyczy zarówno wolności politycznej jak i osobistej. Oba wymiary poruszał Jan Paweł w swojej nauce - podkreśla arcybiskup.

Od dziewięciu lat obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy zbiórka pieniędzy. Również w tym roku wolontariusze w całej Polsce zbierać będą datki na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - dzięki hojności Polaków objęła programem stypendialnym ponad 2000 młodych uzdolnionych ludzi z 42 diecezji. Jak podkreśla jedna ze stypendystek - Sylwia Gawrysiak - studentka dziennikarstwa i etnologii na UW - bez pomocy stypendium start w dużym mieście często jest po prostu niemożliwy.

Wieczorem o godzinie 18 rozpocznie się msza w kościele akademickim św. Anny w Warszawie. Po mszy na placu przed kościołem odbędzie się koncert "Papież poeta - na spotkanie wolności". Ks. Dariusz Kowalczyk zaznacza, że wydarzenie będzie miało wymiar szczególny - bo połączy element zabawy z przesłaniem Jana Pawła II. W koncercie wezmą udział m.in. Kasia Kowalska, Ewelina Flinta, Arka Noego i Ryszard Rynkowski.

Głównym organizatorem Dnia Papieskiego jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" Dzień papieski jest uroczyście obchodzony również w polskich parafiach za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 11.10.2009 09:50

w czasach gdy liczy się tylko pieniądz, a inne wartości są chowane w cień, tak, pomoc dla tych młodych jest bardzo potrzebna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.