Facebook Google+ Twitter

IX Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" rusza 25 sierpnia

W dniach 25 sierpnia - 2 września warszawiacy będą mieli okazję spotkać się z wybitnymi artystami promującymi żydowską kulturę.

 / Fot. .Festiwal "Warszawa Singera" będzie prawdziwą duchową ucztą dla fanów żydowskiej kultury. Organizuje go fundacja Shalom, która od wielu lat stawia sobie za cel ochronę i promocję kultury żydowskiej, bogatej i związanej z naszym krajem.

W tym roku wystąpi między innymi Joshua Nelson, który ze względu na swój fenomenalny głos został nazwany "The Prince of Kosher Gospel". W jego utworach tradycja miesza się z nowoczesnymi brzmieniami muzyki soul.
Będziemy mogli także podziwiać występ Chóru Sifthey Noham. Skrzypce, instrument tak bardzo kojarzący się z muzyką klezmerską ujarzmi na scenie Jeff Warschauer i Deborah Strauss, którzy aktywnie promują tradycyjne sposoby gry na tym instrumencie.

Kulturę żydowską będą promować także Kayah i Justyna Steczkowska. W programie został uwzględniony występ izraelskiego teatru Nephesis Theatrhe ze spektaklem na podstawie opowiadania I. B. Singera. W czasie festiwalu będziemy mieli okazję zobaczyć "Księgę Blasku" Pawła Passiniego, wystawianą po raz pierwszy.

Wydarzenie nie jest przyporządkowane do konkretnego miejsca - co roku odbywa się w okolicach ulicy Próżnej, placu Grzybowskiego, nad Wisłą, na Pradze. "Warszawa Singera" daje okazję do kontaktu z kulturą żydowską na wielu płaszczyznach. Rozbudowana oferta festiwalu obejmuje także wystawy, warsztaty, pokazy filmowe.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.