Facebook Google+ Twitter

IX Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Albertiana

Blisko tysiąc młodych artystów z całej Polski wzięło udział w eliminacjach do tegorocznej Albertiany. Finał odbył się wczoraj w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

IX Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej "Albertiana". / Fot. Sławomir OstrowskiGalę poprowadziła wspólnie z Lidią Jazgar sama założycielka fundacji "Mimo Wszystko" Anna Dymna. Podczas finałowej gali wystąpili zwycięzcy eliminacji, które odbywały się w pięciu regionach. Po występie zwycięskiej grupy teatralnej z danego regionu następowało uroczyste losowanie teatralnej maski z nazwą jednego z krakowskich teatrów, a po nim nagradzano laureatów drugiego i trzeciego miejsca oraz występ najlepszego solisty z danego regionu. Do południa zostali nagrodzeni laureaci z trzech pierwszych regionów. O 12 wystąpili podopieczni Anny Dymnej zespół teatralny "Radwanek" ze Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych w Radwanowicach, który tradycyjnie już występuje na Albertianie wyłącznie poza konkursem.

IX Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej "Albertiana". / Fot. Sławomir OstrowskiPrzedstawienie w wykonaniu dzieci z "Radwanka" poprzedziło główną uroczystość dnia jaką było wręczenie Medali im. św. Brata Alberta. Kapituła Medalu św. Brata Alberta postanowiła tym razem przyznać ten wyjątkowy medal następującym osobom: Ewelinie Flincie, Ks. Jörgowi Ecksteinowi oraz Fundacji ING Dzieciom Banku Śląskiego. Medal św. Brata Alberta przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Ewelina Flinta uświetniła uroczystość krótkim występem wokalnym.

Po rozdaniu medali wrócono do przeglądu laureatów tegorocznej, IX Albertiany. Przegląd teatralny zakończył występ gości specjalnych z Czerwonogradu na Ukrainie Teatru "Nika". Galę zakończył drugi występ Eweliny Flinty, podczas którego artystka zaprosiła widownię na scenę.

Albertiana jest festiwalem tworzonym wspólnie przez dwie fundacje: Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundację im. św. Brata Alberta prowadzoną przez Ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.