Facebook Google+ Twitter

IX Ogólnopolska Konferencja Podatkowa

„Wykładnia prawa podatkowego w orzecznictwie sądowym” - to tytuł konferencji, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu w dniach 4-5 grudnia 2008r. Patronat honorowy nad konferencją objął minister finansów Jan Vincent-Rostowski.

 / Fot. Screen strony esla.org.plZagadnienie wykładni prawa stanowi nieodłączny element w prawidłowej interpretacji przepisów prawnych. Błędna analiza może nieść za sobą poważne konsekwencje. Sfera prawa podatkowego stanowi obszar, w którym nieprawidłowości w tworzeniu ustawodawstwa oraz prawo wspólnotowe utrudniły proces wykładni i stosowanie norm prawnych. Niejasne przepisy i brak logicznej całości są dziś wyzwaniem dla praktyki i nauki prawa w Polsce. Rodzi się potrzeba doskonalenia sztuki prawidłowej wykładni norm prawa podatkowego.

Celem Ogólnopolskiej Konferencji Podatkowej, organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Toruń, jest dyskusja nad precyzyjną i spójną wykładnią przepisów prawa podatkowego w orzecznictwie sądowym. Skierowana ona jest zarówno studentów wydziałów prawa i administracji, pracowników naukowych jak i do wszystkich osób zainteresowanych tematyką podatków.

Podczas konferencji zostanie omówiona problematyka dostępnych metod i środków wykładni prawa podatkowego. Podjęta zostanie próba wyjaśnienia jakie czynniki sprawiają, że interpretowanie przepisów podatkowych jest tak skomplikowaną procedurą oraz jakie metody mogłyby usprawnić system wykładni w przyszłości.

Istnieje duże zapotrzebowanie na omówienie tematu wykładni w prawie podatkowym, a mało okazji do dyskusji.
Minister finansów Jan Vincent-Rostowski:
„Minister finansów popiera wszelkie inicjatywy upowszechniające wiedzę o złożonych zagadnieniach orzecznictwa podatkowego (…). Z oczywistych względów problematyka organizowanej przez ELSA konferencji budzi żywe zainteresowanie resortu finansów i bez wątpienia okaże się dużym sukcesem naukowym”.

W celu naświetlenia tematu konferencji zarówno ze strony naukowej jak i praktycznej, wśród zaproszonych gości głos zabiorą teoretycy prawa zajmujący się prawem finansowym z różnych uczelni w Polsce, jak i przedstawiciele czołowych firm w Polsce oferujących doradztwo podatkowe. Patronat merytoryczny nad konferencją sprawuje prof. Bogumił Brzeziński.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej www.elsa.org.pl/okp.

Organizatorzy proponują różne warianty uczestnictwa: dostępna jest opcja bezpłatna (sam udział) jak i wersja przewidująca nocleg w Toruniu. Dla wszystkich uczestników przewidziane są certyfikaty.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie internetowej: [a]http://www.elsa.umk.pl/okp/; www.elsa.org.pl/okp

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.