Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28958 miejsce

IX Zjazd Gnieźnieński miejscem spotkania ludzi różnych wyznań

IX Zjazd Gnieźnieński, który odbędzie się od 16 do 18 marca, jest okazją do dyskusji nad rolą religii we współczesnym świecie. Swój udział zapowiedzieli m.in. prezydent Bronisław Komorowski i prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Zjazd Gnieźnieński odbędzie się w dniach od 16 - 18 marca / Fot. materiał promocyjnyJak czytamy na stronie poświęconej wydarzeniu, tegoroczny IX Zjazd Gnieźnieński będzie poświęcony roli religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej Europy. "Obywatele natomiast nie utożsamiają się z biurokratycznymi strukturami. Także wielu ludzi wierzących wycofuje się w prywatność, szukając wygodnego miejsca dla siebie i swoich bliskich, rezygnując z zaangażowania obywatelskiego. Są oni zaniepokojeni narastającymi tendencjami do czynienia nieładu aksjologicznego normą współczesnego społeczeństwa" - czytamy w komunikacie zachęcającym do udziału z Zjeździe.

Celem organizacji Zjazdu jest spotkanie ludzi różnych religii z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy poprzez wykłady, dyskusje, warsztaty i modlitwę chcą wyrazić swoją odpowiedzialność za przyszłość naszego kontynentu. W Zjeździe wezmą udział katolicy, przedstawiciele wyznania chrześcijańskiego z innych kościołów oraz wyznawcy judaizmu i islamu.

Ekumeniczne modlitwy, wykłady i debaty będą nieodłącznym elementem spotkań wyznawców różnych religii, którzy spotkają się w Gnieźnie. W wykładach i debatach wezmą udział przywódcy religijni, politycy, ludzie kultury, socjolodzy, ekonomiści, praktycy i działacze społeczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

> Celem organizacji Zjazdu jest spotkanie ludzi różnych religii z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy poprzez wykłady, dyskusje, warsztaty i modlitwę chcą wyrazić swoją odpowiedzialność za przyszłość naszego kontynentu. W Zjeździe wezmą udział katolicy, przedstawiciele wyznania chrześcijańskiego z innych kościołów oraz wyznawcy judaizmu i islamu. ***********

Jakich tam znowu rożnych, skoro tradycyjnie mowa o trzech największych monoteizmach... Kółko wzajemnej adoracji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyburca
  • wyburca
  • 11.03.2012 13:09

Hanna Suchocka jako była premier rządu polskiego za podpisanie KONKORDATU musi być postawiona przed Trybunał Stany !Zai podpisanie Konkordatu szkodliwego dla Rzeczpospolitej Polskiej .
Teraz za zdradę interesów Polski w "nagrodę " jest ambasadorem RP w Watykanie .
W trybie natychmiastowym musi ja odwołać minister w MSZ Radek Sikorski ,jeśli myśli po polsku .Uważam ,że myśli po polsku jak prawdziwy Polak .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.