Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5956 miejsce

Izabela Gil prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia

Spotkanie przy sushi w towarzystwie pani prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia - Izabeli Gil.

 / Fot. Wiesław UrbańczykPani Prezes proszę opowiedzieć nam o osiągnięciach i planach Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia.
Kiedy powstało i jakie są jego cele ?

Stowarzyszenie powstało dzięki inicjatywie kilku dąbrowskich przedsiębiorców.
Warto zwrócić uwagę, ze inicjatywa powstania stowarzyszenia narodziła się właśnie tutaj, w tej restauracji sushi o dźwięcznej nazwie Origami .. Tutaj spotkali się miłośnicy dobrej kuchni japońskiej . Z tych spotkań zrodziła się myśl, żeby połączyć więcej przedsiębiorców i sformalizować grupę w celu integracji środowiska biznesmenów zagłębiowskich.
Naszym celem jest zrzeszenie firm z Zagłębia celem prowadzenia wspólnych działań biznesowych oraz marketingowych, tym samym promując przedsiębiorczość, rozwój i innowacje.
Członkowie stowarzyszenia to praktycy, którzy dysponujący dużym doświadczeniem w prowadzeniu biznesu. Przedsiębiorcy reprezentujący różne gałęzie gospodarki tworzą grono ekspertów, dające możliwość współpracy na wielu poziomach prowadzenia biznesu. Wielobranżowość i niezależność stowarzyszenia pozwala na realizację głównych celów i kierunków rozwoju, które zostały nakreślone.
Jakimi osiągnięciami możecie się pochwalić ?
Ciągle się rozwijamy – jesteśmy na etapie przyjmowania nowych członków – każdy przedsiębiorca, który się do nas zgłosi i spełnia wymogi – z wielką radością zostaje przyjęty w nasze szeregi .
Najważniejszym dotychczas jest aktywne wsparcie przy otwarciu oraz tworzenie Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości . Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości to inicjatywa, która ma pomóc w odnalezieniu się na rynku i rozwinięciu skrzydeł. Będzie to miejsce, w którym kompleksowe wsparcie znajdą przedsiębiorcy, autorzy start up`ów i freelancerzy.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 19 listopada 2015 roku uczestniczyliśmy w wielu konferencjach oraz konkursach i eventach wspierając je merytorycznie.
Podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i Praktyka.” Stowarzyszenie Przedsiębiorców Zagłębia otrzymało nagrodę “Innowator 2015″ za innowacyjne podejście do modeli prowadzenia biznesu. Jest to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie bo dostaliśmy je na początku naszej działalności i stanowi motywację oraz wyzwanie dla naszych członków.
Jakie najbliższe plany ?
Już 4 lutego w porozumieniu z Urzędem Miejskim organizujemy spotkanie Przedsiębiorców w ramach Europejskiego Tygodnia Startupów.
Planujemy to przedsięwzięcie z niezwykłym rozmachem. Odbędzie się w nowej Sali Balowej Pepe Nero – która pochwali się włoską kuchnią . Warto dodać, że będzie to nowe, ciekawe miejsce na mapie Dąbrowy Górniczej.
Podczas spotkania główny zarządzający Zagłębiowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości – Mateusz Maik powie jak założyć firmę bez ZUS oraz o możliwościach , które daje przynależność do ZIP lub Business Linku. Będzie można otrzymać info na temat wsparcia finansowego oraz wiele , wiele innych ciekawych rozwiązań.
Ważnym elementem spotkania będzie networking- możliwość nawiązania kontaktów biznesowych
Wydarzenie to skierowane jest do osób , które myślą o otwarciu swojego biznesu lub którzy już go prowadzą.
Podczas trwania spotkania przewidujemy loterię fantową w której do wygrania będą cenne nagrody ufundowane przez naszych przedsiębiorców – np. dwa miesięczne bilbordy wraz z drukiem i projektem, kursy sushi, bon na okulary, bon do Salonu piękności , zaproszenie do centrum fitness oraz inne nagrody niespodzianki.
Zainteresowanie projektem jest ogromne i już myślimy o jego kolejnych edycjach.
Z okazji 100 lecia naszego miasta planujemy również szereg wystąpień, eventów w ciągu całego roku
Zainteresowanych naszym Stowarzyszeniem zapraszamy pod adres wwww.przedsiebiorcyzaglebia.pl oraz na nasz fanpage na FB.


Dziękuję serdecznie za rozmowę i życzę wielu sukcesów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.