Facebook Google+ Twitter

Izabelli Degen zakręty życia

W wydawnictwie e-bookowo.pl ukazała się najnowsza książka Izabelli Degen "Na zakrętach życia". Autorka sprawną prozą opisuje ludzkie dole i niedole, nie pomijając też samej siebie. Warto więc sięgnąć po ciekawą i pouczającą lekturę. Wciąga.

Okładka książki "Na zakrętach życia" autorstwa Jadwigi Rudnickiej. Fot. Rajmund Czok / Fot.
Izabella Degen to barwna postać. Z wykształcenia magister wychowania fizycznego, z zamiłowania malarka, pisarska i dziennikarka. Jej ostatnia książka „Na zakrętach życia”, to zbiór opowiadań wziętych z życia. Pisarka uwodzi nas urzekającymi opowiadaniami. Kusi i z każdym opowiadaniem coraz bardziej odurza. Z pomocą pisarskiej wprawy wędruje swoimi tropami, wzbogacając swoje nowelki filtrowanymi opisami przez zdziwione spojrzenia.

Autorka w pierwszym utworze opisuje swoje marzenie: nie wygórowane, takie normalne –rodzina, dom, dzieci i sukcesy w pracy. Jednym się to udało, jej niestety nie. Po studiach, i szeregu niepowodzeniach, spakowała plecak, ruszyła przed siebie w nieznany sobie świat pełen zakrętów. Zaczęła barwne i pełne emocji życie, pełne zygzakowatych zakrętów.

Izabella Degen to błyskotliwa indywidualistka, wrażliwa obserwatorka tego, co się wokół niej dzieje. W swoich opowiadaniach „Miłość czy przeznaczenie” i „”Obrachunki z życiem”, czuje się erudycję nie akademicką, wyuczoną, ale wrodzoną z wyczuciem reportera i narratora, afirmującego klasę pisarską samą w sobie.

Wertując poszczególne nowelki, a jest ich w sumie dziewięć, wnikamy w ujmujące opisy różnych środowisk, konfrontowanych z naszymi lepszymi i gorszymi wyborami. W sumie bardzo dojrzała proza, opowiadająca o ludziach, którzy zaznali gorzkiego smaku życiowych zakrętów.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Przeczytałem recenzję z wielkim zainteresowaniem. Gratulacje zarówno dla autorki, jak i autora recenzji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Izo, dziękuję za wszystkie wyjaśnienia, jak widzę to nie pierwsza wydana pozycja, odezwę się po przeczytaniu książki. ;) a tymczasem życzę powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za recenzję. Podzielam przekonanie, że książkę koniecznie trzeba przeczytać. Gratuluję Autorce i serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Rajmundowi za popularyzowanie mojej skromnej książki. Miła niespodzianka.
Dziękuję wszystkim za gratulacje :)
Dla zainteresowanych, książkę można nabyć w wersji elektronicznej i papierowej w wydawnictwie e-bookowo.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany, PRZEPRASZAM. - autorem recenzji jest Pan Rajmund a nie Marek. Zasugerowałam się ostatnim komentarzem. Jeszcze raz przepraszam OBU Panów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja także dołączam pośpiesznie do gratulacji Książkę może uda mi się zdobyć. Choć dobra byłaby informacja jak i gdzie można ją nabyć.
A Panu Markowi gratuluję recenzji, a właściwie hymnu pochwalnego, który napisał bardzo zręcznie i wytrawnie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łączę wyrazy szacunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iza jest niesamowita. Gratul!!!! i serducho od nas wielkie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.