Facebook Google+ Twitter

Izrael: Benedykt XVI po przylocie mówił o Holocauście

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-11 10:58

- Naród żydowski przeżył olbrzymią tragedię z powodu ideologii, które zaprzeczają podstawowemu prawu człowieka do godności - powiedział po wylądowaniu w Tel Awiwie Benedykt XVI. Dodał, że antysemityzm jest absolutnie nie do zaakceptowania.

Papież powiedział, że podczas wizyty w Izraelu będzie miał okazję oddać hołd 6 milionom ofiar Shoah. Dodał, że będzie się modlił, by nigdy już nie doszło do takiej zbrodni.

Podczas powitania na lotnisku, Benedykt XVI wezwał także do pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego i otwarcia drogi umożliwiającej obu narodom życie we własnej ojczyźnie.

Papież rozpoczął kilkudniową wizytę w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Po południu spotka się z prezydentem Szymonem Peresem oraz odwiedzi Instytut pamięci o Holokauście Yad Vashem.

Eksperci podkreślają, że jest to jedna z najtrudniejszych pielgrzymek Benedykta XVI. Głównie z powodu napięcia między Watykanem a Izraelem. Żydzi krytykują papieża za planowaną beatyfikację Piusa XII i zdjęcie ekskomuniki z lefebrysty Richarda Williamsona, który neguje Holocaust. Palestyńczycy z kolei oczekują od Benedykta XVI poparcia dla ich walki o powstanie palestyńskiego państwa. Chcą, aby papież wypowiedział się w sprawie przyszłego statusu Jerozolimy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.