Facebook Google+ Twitter

Izrael bombarduje Strefę Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 09:48

Izraelskie samoloty zbombardowały cele w Strefie Gazy. Dwóch Palestyńczyków zginęło i dwóch zostało rannych. Była to odpowiedź Tel Awiwu na ostrzał południowych terenów Izraela przez palestyńskich bojowników. Do ataku przyznał się Ludowy Komitet Oporu powiązany z Fatahem.

Izraelskie samoloty zbombardowały cele w Gazie, Khan Junis i Rafah. Armia twierdzi, że celem były fabryki broni i tunele przemytnicze biegnące pod granicą Egiptu i Strefy. Wojsko wcześniej rozrzuciło ulotki ostrzegające Palestyńczyków, aby nie zbliżali się do granicy na odległość 300 metrów.

Na jednej z nich znajdował się numer telefonu i adres e-mailowy, na który każdy Arab może przekazać izraelskiej armii informacje na temat tuneli.

Tel Awiw przeprowadził cztery naloty po ostrzelaniu przez paletyńskich bojoników południowego Izraela. Po raz pierwszy od czasu zakończenia rok temu wojny z Hamasem zbombardował też miasto Gaza. Mieszkańcy Strefy obawiają się esklacji konfliktu. Armia ostrzegła Izraelczyków mieszkających w okolicach Strefy, aby przygotowali się na "kolejną rundę walki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.